SpeedTest 80Mbps gösterirken Steam düşük hız indiriyor

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Speedtest yaparken sabit 80 Mbps download alıyorum. Steam'den indirme yaparken 10 mb/s ile indirme yapıyorum.

Fakat iş ınternet download Manager'e geldiği zaman hızım 900 kbps - 3 Mbps arası değişiyor. Hiçbir zaman tam hızı alamıyorum, bütün indirmelerde böyle tek bir indirmede değil. Sorun ne olabilir?

Bant genişliği sınırlamam yok, öyle olsa Steam'da 10 mb/s ile indirmezdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Speedtest yaparken sabit 80 Mbps download alıyorum. Steam'den indirme yaparken 10 mb/s ile indirme yapıyorum.

Fakat iş ınternet download Manager'e geldiği zaman hızım 900 kbps - 3 Mbps arası değişiyor. Hiçbir zaman tam hızı alamıyorum, bütün indirmelerde böyle tek bir indirmede değil. Sorun ne olabilir?

İndirdiğin yerde sıkıntı vardır, zaten 8 megabit- 1mb/s eşit. Yani normal İDW hızın ve indirdiğin yerde sıkıntı vardır.

Dosya aktarımı, senin download hızın kadar sana gönderen sunucunun upload hızına bağlıdır. Genelde sunucuların tabii ki upload hızları yüksek olur ancak sunucular genelde yüksek kullanımda çökmemek için bu yükleme işlemini sınırlıyorlar. Dolayısıyla senin de downloadın sınırlanmış oluyor. İndireceğin dosya çok indirilen bir şey ise torrentten indirmeni tavsiye ederim.

Başlığın cevabını vereyim, 80 Mbps hız ile 80/8 = 10 Mb/sn alman normal. Steam düşük hız indirmiyor.

Fakat iş ınternet download Manager'e geldiği zaman hızım 900 kbps - 3 Mbps arası değişiyor.
Burası da senin IDM sürümüyle, crack ile kurduysan onunla ilgili sorun olabilir.

Dosya aktarımı, senin download hızın kadar sana gönderen sunucunun upload hızına bağlıdır. Genelde sunucuların tabii ki upload hızları yüksek olur ancak sunucular genelde yüksek kullanımda çökmemek için bu yükleme işlemini sınırlıyorlar. Dolayısıyla senin de downloadın sınırlanmış oluyor. İndireceğin dosya çok indirilen bir şey ise torrentten indirmeni tavsiye ederim.
Torrentte de aynı problem.
Değerler normal değil. Crackli mi kullanıyorsunuz?
IDM'nin deneme sürümü gibi bir şeyindeyim crack yapmadım crack virüslü diye biliyorum.

Steam serverlerinden dolayı. Her oyun aynı serverden inmiyor mesela GTA 5 Rockstar yapımı ise Steam GTA 5 alıp belli servere atıyor Steam ne kadar hız lımıtı yapmışsa o hızda inidirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı