Speedtest vs Millenicom

Burda yüksek çıktı fakat dizi izlemeye çalışıyorum sürekli donuyor sanki hızım 5 Mbps bile değil gibi.
google'dan yüksek boyutlu bir şey indir ve indirme hızını kontrol et örneğin indirme hız 1.500kbps ise 15mpbs'e denk geliyor. Kesin sonucu böyle alabilirsin benim bildiğim kadarıyla. Benimde tüm speedtest'lerde 12-13 çıkan internetim indirme esnasında google drive'da 1.530kbps'lere kadar çıkıyor.

Bağlantınız kablolu mu?
Evet
google'dan yüksek boyutlu bir şey indir ve indirme hızını kontrol et örneğin indirme hız 1.500kbps ise 15mpbs'e denk geliyor. Kesin sonucu böyle alabilirsin benim bildiğim kadarıyla. Benimde tüm speedtest'lerde 12-13 çıkan internetim indirme esnasında google drive'da 1.530kbps'lere kadar çıkıyor.
Mesela Epic Games'ten oyun indirirken 3 Mbps seviyelerine çıkıyor.

Dosya Ekleri

• epic.png
    epic.png
    33,9 KB · Görüntüleme: 34
Hocam bir de cloudflare warp (vpn hizmetini) deneyerek test edelim. Film izleyeceğiniz zaman açın warp'ı büyük ihtimalle millenicom yurt dışı çıkışlarınızı kısıtlıyor vpn ile hız sorununuz çözülecektir.
Warp Vpn için (Cloudflare'in sunduğu hizmet)
Evet

Mesela Epic Games'ten oyun indirirken 3 Mbps seviyelerine çıkıyor.
Epic games sunucularından saniyede 3mb veri indiriyorsunuz. Gayet iyi yani hızınız 30 mbps denk geliyor. 3mbps demişsiniz yanlış ifade.

Hocam bir de cloudflare warp (vpn hizmetini) deneyerek test edelim. Film izleyeceğiniz zaman açın warp'ı büyük ihtimalle millenicom yurt dışı çıkışlarınızı kısıtlıyor vpn ile hız sorununuz çözülecektir.
Warp Vpn için (Cloudflare'in sunduğu hizmet)

Epic games sunucularından saniyede 3mb veri indiriyorsunuz. Gayet iyi yani hızınız 30 mbps denk geliyor. 3mbps demişsiniz yanlış ifade.
Evet haklısınız yanlış ifade etmişim farkında olmadan :(

Cloudflare Warp'ı indirirken farkettim 300 KB/sn ile indiriyor. 3 Mbps demek oluyor dimi bu?

Warp ile hız testi yaptım çok düşük çıktı hız 5 Mbps. Film, dizi izlerken etkisi olur mu?
5 mbps ile 1080p izlerken donma yaşayabilirsin. Film izlerken görev yöneticisini açıp anlık mbps türünden hız takibi yapabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    86,8 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı