Çözüm Spell Vamp Nedir ?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Euthanasia92

Hectopat
Yer
Mersin
Bir çokLoL oyuncusunun bilmediği bir terimdir. Melee özellikli büyücülere Life Steal kasarlar bu nedenle.

Arkadaşlar Spell Vamp veren Item'ler, Mage Hero'lar için Life Steal özellik gösterir.
Vurulan Magic Damage'ler tek kişiye vurulduysa %10, alan olarak etki ettiyse %5 oranda canı geri sağlar.

Bana göre Spell Vamp her Hero'ya yapılmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi için teşekkürler bir de sorum olacak, Spell Vamp de Life Steal gibi artabiliyor mu ? Mesela, Stark's Fervor + Malady = %35 gibi.

Spell Vamp söylediğin gibi bir şey ise, çok saçma bir yenilik. Ben oynarken yoktu böyle bir gereksizlik. Ne demek ya ? Mage Life Steal yapıyorsa bu oyunun neresinde balans ? Adamlar resmen aşağılamış oyunu... Artık Veigar'da AP tamamladıktan sonra, sürekli HP kasıyoruz beyler...

Evelynn'den bahsetmeme bile gerek yok. Versus şampiyonu olur...

Bence bu düşüncen gereksiz. Spell Vamp hiçbir zaman Life Steal ya da HP Regen gibi calışmaz. Senin Skill'le vurduğun Damage'in belirli bir kısmı HP'ye dönüşür. Ayrıca bu da bir adalettir. Diğer tüm Hero'lar HP Regen, ya da Life Steal yapabilirken, Mage karakterlerin yapamaması zaten bir balans sorunu idi.Bence böyle bir özelliğin getirilmesi yerinde bir karar.

%10 ne demek bir fikrin var mı peki ? Bilmem kaç bin vuran bir Skill ve bunu sadece Mage'ler yapabilir. Bunun %10'unun ne kadar büyük olacağını bir düşünsen. Ayrıca Mage'lerin canı azdır. Neredeyse bir Ulti ile can tamamlayacak anlamına geliyor bu. Ve ; nasıl bir adalet ki bu tankların çok HP'si, az atağı. DPS'lerin çok atağı, az HP'si ve Mage'lerin çok atağı ve çok HP'si olsun ? Mage oynamayı bileceksin ki Spell Vamp'a ihtiyaç olmasın. Mage 1v1 yapabilecek şampiyon değildir. Çıkıp meydanda savaş yapamazsın Mage ile. Şimdi bu nedir ?

Evet, %10 demek, bir Mage maksimum 1.6k 1.7k Damage vurur. Ulti'si ile ben diyorum ki, bunun %10'u sadece 170 hp yapar. Bir DPS yaklaşık olarak saniyede 200+ Damage vurur bir Mage'e. Yani o kadar büyütülecek bir olay değil.

Ryze'ın yüksek. Hatta Pure AP ile sadece 170 HP kazanacağını mı düşünüyorsun ? Eğer öyle diyorsan, tartışmaya bile girmeyeceğim. Şampiyonların 4 Skill'i oluyor bu arada. Hatırlatma olsun.

Ben sadece maksimum Damage Skill'lerine örnek verdim. Eğer bir Mage, 10 k Damage vurursa, 1k HP geri gelecek demektir. Bunda abartılacak bir şey yok bence. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum...

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı