Spicetify'da kullanılması gerekilen eklentiler ve temalar

ŞenolGüneş

Hectopat
Yer
Bursa Nilüfer
Daha fazla  
Bir önceki rehberimde Spicetify`ın nasıl kurulacağını anlatmıştım. Bu rehberde ise hangi eklentileri kullanmanız daha iyi bir deneyim sunar bunu anlatacağım.
Önceki rehber;

Bölüm bölüm başlayalım

Extensions

Buradaki bölümde bazı eklentileri kullanacağız üstün körü hangilerini kullandığımı gösterecek olursam şunları kullanıyorum;

1708715592680.png

Buradaki eklentiler tek tek şu anlama geliyor:

AdBlock
Adından da anlayacağınıza göre reklam engellemeye yarayan bir eklentidir. Kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Spicetify Hide Podcast
Bu eklentide podcast`leri kaldırmış oluyoruz. Ben daha çok podcast görmek istemediğimden dolayı kullanmak istiyorum. Eğer siz podcast görmekten rahatsız olmuyorsanız kullanabilirsiniz.

Full App Display Modifed
Ekranın sağ altında şarkıyı tam ekran yapacak şekilde genişletme eklentisi çıkıyor. Bu eklentiyle dinlediğiniz şarkıları tam ekran olarak dinleyebilirsiniz.

Full Screen
Bu da aynı şekilde ekranın sağ altında dinlediğiniz şarkıyı tam ekran yapmanızı sağlıyor. Sağ altta şarkıyı büyütme tuşu geliyor bu eklentiyle, o tuşa basarak aynı şekilde şarkıyı büyük ekran olacak şekilde dinleyebilirsiniz. Diğerinden farklı bir teması vardır.

Volume Percentage
Ses seviyesi barını kalınlaştırmaya olanak sağlar. Normalden daha kalın bir ses seviyesi değiştirme barı olur.

Made For You Shortcut
Size özel size uygun listeleri bir araya getirir. Değişik mix`leri listeler sizin için.

AutoPlay
Uygulamayı açtığınız gibi önceki oturumunuzdan kalan şarkının devam etmesine olan sağlar. Her uygulamayı açtığınızda oynat tuşuna basmanıza gerek kalmaz.

Themas
Bu bölümde temaları değiştirmemize olan sağlıyor. Spotify`ın kendi sıkıcı teması yerine daha değişik temalar kullanabilirsiniz. Ben daha çok Ziro temasını seviyorum fakat Default Dynamic teması da bence gayet güzel. Sizin gözünüze hangisi güzel geliyor ise onu seçebilirsiniz.

Ziro

1708719674995.png

Default Dynamic

1708719840935.png

Bu tema şarkıdan şarkıya göre tema rengini değiştirdiği için daha bir değişik duruyor. Eğer sizde böyle garip şeyleri seviyorsanız bu tema bence gayet hoş. Şarkının kapat fotoğrafındaki renge göre tema rengini değiştiriyor.

Snippets
Bu bölümde de aynı şekilde bazı eklentiler bulunuyor. Kendi kullandığım eklentiler bunlar;

1708721268271.png

Teker teker anlatmak gerekirse anlamları şu şekilde;

Thickers Bars
Bu ekelnti müziğin ses barını ve süre barını kalınlaştırıyor

Dark Lyrics
Şarkı sözlerinin koyu bir şekilde olmasını sağlıyor

Circular Album Art
Albüm kapağının yuvarlak olmasını sağlıyor

Modern ScrollBar
ScrollBar yani sağ tarafta olan kaydırma imlecinin daha modern halde olmasını sağlıyor. Beğenmezseniz kapatabilirsiniz.

Oneko
Müziğin zaman barının sağ tarafında bir hayvanın uyuduğunu gözlemleyebilirsiniz bu eklenti o hayvan emojisinin gelmesini sağlıyor.Eğer marketplace bölümüne girip

Ek bilgi
Eğer seçtiğiniz temada manuel olarak renk değiştirme özelliği varsa marketplace bölümüne girip sağ üstteki renk değiştirme yerinden temanın size olanak sağladığı renkleri kullanabilirsiniz.

1708722488476.png

Evet arkadaşlar rehber bu kadardı eğer takıldığınız yada sormak istediğiniz, eksik anlattığım bir bölüm varsa sorabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı