Spine Linux PS4 Emülatörü Artık Yüzlerce Oyun Oynatabiliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Linux-PlayStation-4-PS4-Emulator.jpg

Halen geliştirmesi devam eden ve son sürüme göre önemli derecede iyileştirmeler alan Spine, gelecek için umut verici bir PS4 emülatörü. 2019 yılından beri kullanımda olan ve Linux için kapalı kaynaklı bir PS4 emülatörü olan Spine’ın tam sürümü, bu ayın başlarında yüzlerce oyun içeren yeni bir uyumluluk listesiyle birlikte yayınlandı. Geliştirici Spinedev, 2019 yılındaki demosuna göre […]

Devamı: Spine Linux PS4 Emülatörü Artık Yüzlerce Oyun Oynatabiliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

1-2 hafta önce PSX-Place'da görmüştüm bunu. Bir sene öncesine geliştirmeye devam ediyor ve geliştirici birden yok oluyor(kendisine "spinedev" diyor). Geliştiricisinin GitHub sayfası olmasına rağmen yeni sürümleri veya yeni kaynak kodunu orada yayınlamaması, PS3 alanında yazılımlar ve hack yöntemleri geliştiren geliştiricilerden biri olan Zecaxao'a verilip yayınlanması çok garibime gitti.

İndirmek isteyen Linux dağıtımlı bir bilgisayara sahipse indirebilir ancak herhangi bir arayüze sahip değil, tuş kombinasyoları değiştirilemiyor ve uyumluluk çok kötü. Uygulamanın kapalı kaynak kodu ile paylaşılması zaten özgür yazılım için hakaret. Açık kaynak koduyla tek başına geliştireceğine birçok kişi üzerine az da olsa eklemeler yapardı diye düşünüyorum.

Bir hevesle GoW 2018 oynayacağım diye indirmeye kalkmayın. Emeklemek konusunda bile zorlanan bir öykünücü. İlla ki gelişecektir ancak düzgün bir seviyeye ulaşması geliştirici kodu paylaşmadığı sürece yıllar bile sürer.

1-2 hafta önce psx-place'da görmüştüm bunu. Bir sene öncesine kadar devam ettiriyor. Geliştiricisinin GitHub sayfası olmasına rağmen yeni sürümleri veya yeni kaynak kodunu orada yayınlamaması, PS3 alanında yazılımlar ve hack yöntemleri geliştiren geliştiricilerden biri olan Zecaxao'a verilip yayınlanması çok garibime gitti.

İndirmek isteyen Linux dağıtımlı bir bilgisayara sahipse indirebilir ancak herhangi bir arayüze sahip değil, tuş kombinasyoları değiştirilemiyor ve uyumluluk çok kötü. Uygulamanın kapalı kaynak kodu ile paylaşılması zaten özgür yazılım için hakaret. Açık kaynak koduyla tek başına geliştireceğine birçok kişi üzerine az da olsa eklemeler yapardı diye düşünüyorum.

Bir hevesle GoW 2018 oynayacağım diye indirmeye kalkmayın. Emeklemek konusunda bile zorlanan bir öykünücü.

Hocam sizce ne kadar sürede PS3 veya PS2 emulatoru gibi stabil olur?

Hocam sizce ne kadar sürede PS3 veya PS2 öykünücüsü gibi stabil olur?
Geliştirici çok garip davranıyor. GitHub'da kodu paylaşmak yerine başka bir geliştiriciyi taşeron olarak kullanıp paylaşıyor. Ve ana kaynak kodu da paylaşmıyor. Kendi ismini gizli tutuyor. Bu yüzden bu öykünücünün gelişimi çok yavaş olur. Geliştiricisi tek başına geliştirmeyi bırakmazsa en azından bir 5 sene lazım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı