Çözüldü Splitter Kablo uzatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak1c2a345

Centipat
Öncelikle merhaba ^^
Salonda bulunan modemi odama taşımak istiyorum.
Bu yüzden splitter ile modem arasında bulunan kabloyu uzatmak istiyorum.
Bu kablo uzatılabilir mi? (15m - 25m arası)
Bu kablonun türü nedir? (kablo galiba normal ethernet kablosu değil)
Bu kabloyu uzatırsam ne tür sorunla karşılaşabilirim?
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Evet duvardan bir kablo geliyor splittera bağlanıyor. Oradan kısa bir kablo ile modeme bağlanıyor.
Piyasada o uzunlukta kablo alıp splittera taksam herhangi bir sorun çıkmaz değil mi?
Teşekkürler.

Evde sabit telefon kullanmıyorsan splitter'da kullanmana gerek yok artık eskide kaldı. Duvardan gelen kablo hat kablosu yani internet. Sen bu kablonun senin ihtiyacına göre uygun olanından alacaksın. Mesela 15 metre lazım diyelim. İster internetten 15 metre kablo siparişi ver direkt bir girişini duvarda ki prize diğerini de modeme takıp internete bağlan istersen mahalle elektrikçisine git 15 metre kablo yaptır öyle kullan. Bu tamamen sana bağlı. Kablo yaptır dediğim ise yanlış anlaşılmasın kablonun her iki ucuna da telefon soketi takıp öyle veriyor.
Öncelikle merhaba ^^
Salonda bulunan modemi odama taşımak istiyorum.
Bu yüzden splitter ile modem arasında bulunan kabloyu uzatmak istiyorum.
Bu kablo uzatılabilir mi? (15m - 25m arası)
Bu kablonun türü nedir? (kablo galiba normal ethernet kablosu değil)
Bu kabloyu uzatırsam ne tür sorunla karşılaşabilirim?
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Splitter neden kullanıyorsunuz? İstediğiniz boyutta telefon kablosu yaptırıp modem bağlantısını yapmanız yeterli. Kablo uzatılabilir değil istediğiniz uzunlukta piyasada satılıyor.

Splitter neden kullanıyorsunuz? İstediğiniz boyutta telefon kablosu yaptırıp modem bağlantısını yapmanız yeterli. Kablo uzatılabilir değil istediğiniz uzunlukta piyasada satılıyor.
Merhaba. "Kablo uzatılabilir değil" dediğiniz kabloya ek yapılamaz mı yoksa kablo o uzunlukta verim vermez çalışmaz mı ?
Splitter kullanma nedenim kabloya ek yapmamak. Yeni kablo üzerinden odama getirip modeme bağlamak.
Zaten modem için telefon kullanmıyorum. Duvar arkasından gelen bir kablo var sadece.
Cevabınız için teşekkürler.

Merhaba. "Kablo uzatılabilir değil" dediğiniz kabloya ek yapılamaz mı yoksa kablo o uzunlukta verim vermez çalışmaz mı ?
Splitter kullanma nedenim kabloya ek yapmamak. Yeni kablo üzerinden odama getirip modeme bağlamak.
Zaten modem için telefon kullanmıyorum. Duvar arkasından gelen bir kablo var sadece.
Cevabınız için teşekkürler.

Ek yapma zaten piyasada istediğin uzunlukta bir sürü kablo var alıp kullanabilirsin. Duvardan bir tane kablo gelmiyor mu senin? O kablo modeme bağlanmıyor mu?

Evet duvardan bir kablo geliyor splittera bağlanıyor. Oradan kısa bir kablo ile modeme bağlanıyor.
Piyasada o uzunlukta kablo alıp splittera taksam herhangi bir sorun çıkmaz değil mi?
Teşekkürler.

Teşekkürler.

Evde sabit telefon kullanmıyorsan splitter'da kullanmana gerek yok artık eskide kaldı. Duvardan gelen kablo hat kablosu yani internet. Sen bu kablonun senin ihtiyacına göre uygun olanından alacaksın. Mesela 15 metre lazım diyelim. İster internetten 15 metre kablo siparişi ver direkt bir girişini duvarda ki prize diğerini de modeme takıp internete bağlan istersen mahalle elektrikçisine git 15 metre kablo yaptır öyle kullan. Bu tamamen sana bağlı. Kablo yaptır dediğim ise yanlış anlaşılmasın kablonun her iki ucuna da telefon soketi takıp öyle veriyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı