Splitter kullanmadan internet bağlamak

Kemal Şahan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İskenderun, Hatay, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Elektrik teknikeri
Selam arkadaşlar,
Telekom'un evimin girişine kadar çekmiş olduğu kablo var, bana 2 renk ayırdılar. (mavi-beyaz) Ben arada splitter kulanmak istemiyorum çünkü ev telefonu kullanmıyorum. Direk kutudaki mavi-beyaz kabloya ek yaparak modemin DSL kısmına giriş yapsam internet olur mu?
Ve ev telefonu biri aradığında internet kesilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Splitter zaten telefonla interneti ayırmak için kullanılmıyor mu? Telefon kullanmıyormuşsunuz, direkt spilitter'ye gelen "line, hat" kısmını modem'e bağlayarak sağlayabilirsiniz internetinizi diye biliyorum. Çok önceleri ben de ayırıcı ile kullanırken direkt ana bağlantı kablosunu modem'e taktığımda çalışıyordu.

.
Bu görselden örnek verim. Ev telefonu var ama kullanmıyoruz o yüzden splitter takmak istemiyorum. Hattım VDSL olduğu için tereddüt yaşıyorum. Direk ankastre kutusundan modeme inşallah çalışır. 😂😂👍🙏👌
Telekom ile görüştüm ve olmaz splitter şart dediler. Telefon istemiyor iseniz yalın internete geçmek gerekiyor Konu bitmiştir teşekkürler herkese 👍👍🙏👌👋👋👋
Arkadaşlar ankastreden modeme kadar elektrikçi ket 6 kablosu döşedik arada splitter kullanmadan gayet güzel çalışıyor ev telefonu olanlar denesin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı