Sürprizbozan Bunny Girl Senpai'nin filmi neden bu kadar üzücüydü?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bence hem Mai hem de Shoko için biraz daha dram içeren bir durumdu. Sakuta'nın kişiliğinin ne kadar etrafı önemsediğini görüyoruz aslında. Bence devam edince hepsi bu sorunları çözmek için bir araya gelecek. Dramlar artacak ama çözümleri daha kolay ve etkili bir şekilde bulacaklar.

Sonuç olarak Shoko kötü bir durumda olmasına rağmen Sakuta'yı en dipten çıkartıyor. Kaede hafızasını kazanınca Mai-San'ın gelip o notu görmesi biraz Mai'nin bencilce davrandığını gösteriyor diye düşünebilirsiniz lakin bence burada ne kadar çok yardım etmek istediğini gösteriyor.

Bakalım devam edicek mi? Devam edecekse nasıl devam edecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olayın Mai San kitlesine ne etki ettiğinden de bahsedeyim. Tamam, Mai San'ın ölümü üzmüş olabilir ama bunu abartan insanlar var. Yani bu kadar abartmaya gerek yok. Ben abartmadım. Hani şu kitleden de değilim: "Lan siz Mai San'a saygı duymuyor musunuz lan, öldü kızcağız azıcık üzülün lan!" diye. Gerçi öyle diyen birileri var mı bilmiyorum ama dediğimi anlamışsınızdır umarım.

Evet bu olay bir yerden sonra bilimsele bağlanabiliyor.
Karakter ile bağ kurulduğu zaman o karakterin aniden yaşanan trajik bir ölüm sahnesini görmek insanı derinden yaralayabiliyor açıkçası. İnsanlar bağ kuramamış olsa neden üzülsün ki zaten? Özellikle benim gibi bu animeden hiç böyle bir sahne beklemeyeceğini düşünen kişileri ağır yaraladı diyebilirim. "Siz Mai San'a saygı duymuyor musunuz? Öldü kızcağız" tarzı bir söylem kullanan biri görmedim.

Sonuç olarak bu trajik ölüme herkes üzüldü denilebilir. Üzüntüsünü yaşayan kendi içinde yaşıyor, dışarı aktarmak isteyen böyle benim gibi konu açıyor :)

Sonuç olarak Shoko kötü bir durumda olmasına rağmen Sakuta'yı en dipten çıkartıyor. Kaede hafızasını kazanınca Mai-San'ın gelip o notu görmesi biraz Mai'nin bencilce davrandığını gösteriyor diye düşünebilirsiniz lakin bence burada ne kadar çok yardım etmek istediğini gösteriyor.
Shoko'nun her şeye rağmen Sakuta'yı ayağa kaldırıp destek vermesi muazzamdı gerçekten. Sakuta "Üzgünüm, ben Mai-San'ı tercih edeceğim, ondan vazgeçemem" tarzı söylediği cümleyi duyan Shoko'nun tepkisi hiç üzgün bir tepki olmadı. Hatta gülerek "Böyle bir seçim için seni zor duruma soktum, asıl ben üzgünüm" demesi beni bir tık üzmüştü o anlık. Dile kolay resmen Sakuta birini yaşatacak, birini öldürecek gibi bir durum söz konusu oldu.

Mai-San'ın hiç bencilce bir davranışını görmemiştim açıkçası. Olgun bir kız gibi davranırken biraz suyunu çıkartmış gibi olduğu oldu o kadar (o öpücüğü vermemesi😜). Anime boyunca doğru düzgün Sakuta'yı aşırı önemsediğini belli edemedi işi olsun, menejerleri olsun bunlar yüzünden fakat film için konuşacak olursak resmen elinden gelen her şeyi yaptı. Sakuta ölmesin diye ölümünden en uzak yere tren ile gitmek istemesi, Sakuta'nın ayağına kapanıp ağlaması. Her şeyi geçtim Sakuta'yı itip arabanın önüne atlaması beni zaten katletti, eğer bencillikse böyle bencillik olsun be :(

Bunlar gerçekten etkileyici ve üzücü şeylerdi. Mai-San içten içe Sakuta ve çevresindeki insanları bence epey önemsiyordu. Hatta bunu belli bile ediyordu. Olası kötü bir durumda hiç kızmayıp, destek çıktığı çok olay oldu.

Öte yandan o kadar çok şey yaşandı ki bir anda o not olayını biraz unuttum. Ufaktan hatırlatsanız fena olmaz :D

Son düzenleme:
Öte yandan o kadar çok şey yaşandı ki bir anda o not olayını biraz unuttum. Ufaktan hatırlatsanız fena olmaz :D
Kaede hafızasın kazandığı için hastaneye gittiler. Kaede yatarken Sakuta göğüs ağrısı çekti, tuvalete dedi eve gidecekti ama. Dışarıda yağmur yağarken bir anda ağrı çekerek ve bağırarak yere düştü. Sonra genç Shoko-san geldi ve şemsiye tutarak onu kaldırdı. Sonra eve gittiler. Sakuta banyo yaparken Shoko ona Kaede'nin defterinden bazı yerleri okudu. SOnra Sakuta uyuyunca yemek masasına not bırakıp gitti. Bir gün sonra Mai-san ile geldiler. Sakuta üzerini değiştiriken Mai-san bu notu gördü kızdı gitti. Sonra özür diledi. Bence pek bencilce sayılmasa üzüntüsünü aslında ona göstermemek için gitti. Bu kısım animede geçiyor ama sonra yanlış değilsem filmde bunun üzerine ufak bir tartışma geçiyordu. O yüzden yazdım.

Kaede hafızasın kazandığı için hastaneye gittiler. Kaede yatarken Sakuta göğüs ağrısı çekti, tuvalete dedi eve gidecekti ama. Dışarıda yağmur yağarken bir anda ağrı çekerek ve bağırarak yere düştü. Sonra genç Shoko-san geldi ve şemsiye tutarak onu kaldırdı. Sonra eve gittiler. Sakuta banyo yaparken Shoko ona Kaede'nin defterinden bazı yerleri okudu. Sonra Sakuta uyuyunca yemek masasına not bırakıp gitti. Bir gün sonra Mai-san ile geldiler. Sakuta üzerini değiştirirken Mai-san bu notu gördü kızdı gitti. Sonra özür diledi. Bence pek bencilce sayılmasa üzüntüsünü aslında ona göstermemek için gitti. Bu kısım animede geçiyor ama sonra yanlış değilsem filmde bunun üzerine ufak bir tartışma geçiyordu. O yüzden yazdım.
O notun olayı biraz farklıydı açıkçası. O not olayından sonra koştur koştur Mai'nin peşinden gitti Sakuta. Üstüne Mai'nin doğum günüymüş o gün. Yanına gittikten sonra her şey açıklığa kavuştu.

Sakuta'nın kötü durumda olduğu zaman ilk yanında olan kişi olmadığı için çok üzülmüştü Mai. O yüzden üzülüp, utanıp gitmişti denilebilir. Zaten bu olaydan sonra bağ çok fazla kuvvetleniyor.
Animesini gayet guzel islemisler bence ama filmi beni de uzmedi desem yalan olur. Neden boyle yaptiklari hakkinda bir fikrim yok fakat daha farkli bir sonlada bitebilirdi. Bu arada 2.sezonun cikacagina dair soylentiler var umarim cikar. Son olarak filmden bir sahne birakip yazimi sonlandiriyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada filmin son kısmını anlamakta hafif güçlük çektim. Anladığım kadarıyla Mai ve Sakuta'nın hafızalar biraz siliniyor ama yine beraber oluyorlar.

1622116526808.png

Sanki birbirlerini yeniden tanıyorlarmış gibi ama birbirlerini yine çok seviyorlar gibi. Yanlış mı anladım? Öte yandan tam son kısımda Shoko'yu o sahilde görüyor ve bir anda Sakuta'nın hatıraları yeniden geliyor ve bağırıyor.
Attack On Titan izlediniz mi acaba @Lintos? İzlemediyseniz harika bir şey izlemelisiniz.
Yorumu şimdi görüyorum, kusura bakmayın. AoT'un çok ismi duyulmuş güzel bir anime olduğunu biliyorum. Fakat biraz araştırdığım kadarıyla pek benim izlediğim tür animelere hitap etmediğini anladım. Saf aksiyon tarzı bir animeye benziyor.

Dram ve romantiklik kategorileri en ağırlık verdiğim şey diyebilirim.

Son düzenleme:
Bunny Girl Senpai benim için aşırı güzel bir tat bırakıp bitmişti. Aniden filmine geçip bir anda izleyeyim, geçeyim diye düşündüm. Arkadaşlar film için "Özel bölüm gibi düşün, anime ile pek ilişkisi yok" demişti. İşler hiç öyle gitmedi.

Film, animenin 2 sene sonrasını falan anlatıyor derken full + full sadece dram içeriyordu diyebilirim. Sonlara doğru Mai'nin ölümünü görmek zaten nevrimi döndürdü, neye uğradığımı şaşırdım. Mai'nin ölümü sonrası Sakuta'nın çaresizliği, hayatının bir anda tepe taklak olması ve özellikle Mai'nin ölümü gerçekten beni aşırı etkiledi. Bunny Girl Senpai yalnızca son bölüme kadar romantik, komedi olarak ilerlerken son bölüm hafif üzücü olmuştu o kadar, fakat bu kadar üzücü değildi.

Anime tatlı tatlı bitmişken, insanlar mutlu ayrılmışken bu kadar üzücü bir film yapmaya gerek var mıydı ki? Tamam, Mai ve Sakuta sonuç olarak ölmemiş oldu fakat hepsinin ölümü bir kere aklımıza kazındı, nasıl çıksın? Film mutlu sonla bitti ama bitene kadar izleyen kişiyi resmen derbeder etti, mahvetti. Bu kadar etkileyici bir şey açıkçası ilk defa izledim diyebilirim.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Selam, bir sey soracaktim da. 13. bölüm son diye biliyorum ama
o bölümde Mai ölmüyor. Hangi bölümde ölüyor, soyler misiniz?

Bunny Girl Senpai benim için aşırı güzel bir tat bırakıp bitmişti. Aniden filmine geçip bir anda izleyeyim, geçeyim diye düşündüm. Arkadaşlar film için "Özel bölüm gibi düşün, anime ile pek ilişkisi yok" demişti. İşler hiç öyle gitmedi.

Film, animenin 2 sene sonrasını falan anlatıyor derken full + full sadece dram içeriyordu diyebilirim. Sonlara doğru Mai'nin ölümünü görmek zaten nevrimi döndürdü, neye uğradığımı şaşırdım. Mai'nin ölümü sonrası Sakuta'nın çaresizliği, hayatının bir anda tepe taklak olması ve özellikle Mai'nin ölümü gerçekten beni aşırı etkiledi. Bunny Girl Senpai yalnızca son bölüme kadar romantik, komedi olarak ilerlerken son bölüm hafif üzücü olmuştu o kadar, fakat bu kadar üzücü değildi.

Anime tatlı tatlı bitmişken, insanlar mutlu ayrılmışken bu kadar üzücü bir film yapmaya gerek var mıydı ki? Tamam, Mai ve Sakuta sonuç olarak ölmemiş oldu fakat hepsinin ölümü bir kere aklımıza kazındı, nasıl çıksın? Film mutlu sonla bitti ama bitene kadar izleyen kişiyi resmen derbeder etti, mahvetti. Bu kadar etkileyici bir şey açıkçası ilk defa izledim diyebilirim.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Bro bu arada o kadar üzülmüştüm ki bak yani sende benden çıktın rahatladım şimdi ya bak mai öldü ya bizim baka sakuta bi kaç gün ölü şekilde dolaştı dicem spo olcak neys neys verdik vereceğimizi zaten😀 e işte tam işler sarpa sarcak şu sakutanın kalbine sahip olan hastalıklı kız geliyo gel yat yatağa sg geçmişe amaaaaa bu olunca da gene tatsız olaylar yaşansa da yolu buluyoz yav deyip geçiyolar
Ya şimdi bişe söylicem animesi bu arada harbi harbi iyi (film demiyorum)
Animede o kadar romantik komediye yoğunlaşıp sonra bir film çekip filmin ortasında mainin ölümüyle sonuçlanıp sonra mainin geri kurtarıldığı bir film gereksiz aga yaaa

Yeni konular

Geri
Yukarı