Newegg'den sipariş edilen 150 euro üzeri RAM gümrüğe takıldı

EthemK

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Newegg üzerinden RAM siparişi verdim. Bugün gümrüğe girdi ve takıldı mesajı geldi. DHL'den aradım ve işlemler için gümrük müşaviri tutmamı ve vekalet için ücret çıkacağını söyledi. Daha önceki alanlar da evrak doldurup ücret ödemeden teslim almışlar, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bunu burada savaşarak anlattım bazı arkadaşlara ama anlamadılar. Yurt dışından gelen ürünler 149.99 euro'yu (sadece ürün bedeli) geçtiği anda gümrüğe takılır ve ayn sizin durumunuzdaki gibi müşavirlik olursunuz. 149.99 Euro + kargo bedeli olması durumunda problem olmaması gerekir.

Ürünü teslim almak için süreçleri tamamlamanız gerek ya da gümrüğe salacaksınız ürünü.

Ben bunu burada savaşarak anlattım bazı arkadaşlara ama anlamadılar. Yurt dışından gelen ürünler 149.99 euro'yu (sadece ürün bedeli) geçtiği anda gümrüğe takılır ve ayn sizin durumunuzdaki gibi müşavirlik olursunuz. 149.99 Euro + kargo bedeli olması durumunda problem olmaması gerekir.

Ürünü teslim almak için süreçleri tamamlamanız gerek ya da gümrüğe salacaksınız ürünü.

Aynı şeyi ben de yazdım ama “ben aldım takılmadı” savunmasıyla karşılaştım:

Elektronik: ASUS ROG ryuo III 240 ARGB siyah 240mm sıvı soğutucu 7.723 TL

Gümrüğe takılmazcıların sözüne güvenerek hareket edenleri de benzer bir son bekliyor.

@deMarc 50-60.000 TL arası oyun ve iş için laptop önerisi

Bu da benim savaş verdiğim konu. Defalarca kez burada ve farklı forumlarda kavgasını ettim ama insanlar sanki gümrüğe ürün takıldığında bütün masrafı karşılayacakmışçasına savunuyorlar 150 euro üstünün gümrüğe takılmayacağını ve insanlar mağdur oluyor.

Ben bunu burada savaşarak anlattım bazı arkadaşlara ama anlamadılar. Yurt dışından gelen ürünler 149.99 Euro'yu (sadece ürün bedeli) geçtiği anda gümrüğe takılır ve ayn sizin durumunuzdaki gibi müşavirlik olursunuz. 149.99 Euro + kargo bedeli olması durumunda problem olmaması gerekir.

Aynı şeyi ben de yazdım ama “ben aldım takılmadı” savunmasıyla karşılaştım:

Elektronik: ASUS ROG ryuo III 240 ARGB siyah 240mm sıvı soğutucu 7.723 TL

Gümrüğe takılmazcıların sözüne güvenerek hareket edenleri de benzer bir son bekliyor.

26 sayfa forum okudum herkes ücret ödemedim, evrak doldurdum gönderdim vs dedi bu ne saçma iş

Güncelleme:

0212 692 59 59 numarasını aradım Ekrem Bey çıktı sonra tekrar 444 0 040 numarasına yönlendirdi ve 3'e bastım "gümrükten çekim için kayıt açtırmak istiyorum" dedim. DHL'den evrak indirdiğim için kayıt açamıyoruz tekrar Ekrem Beyi arayın dedi, tekrar Ekrem Beyi aradım [email protected] a indirdiğin belgeleri gönder dedi.
Belgeleri gönderdim hemen peşine bir kısmı aşağıdaki belgeleri isteyen mail ile dönüş yaptı

-Dolaylı Temsil Yetki Belgesi (Noterden Tasdik Ettirilmez) - (Fatura üzerindeki alıcı tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır),

-İthalat Gümrükleme Talimatı (Fatura üzerindeki alıcı tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır), (2. Sayfada Bulunan KVKK Ek Sözleşme için okudum anladım yazılmasını isim soy isim imza yeterlidir.)

-Yurdışına yapılan ödemenin K. Kartı ekstre görünütüsü veya ödemenin banka uygulaması üzerindeki ekran görünütüsü,

-Order Details – Order İnformation görselleri

-Kimlik Fotokopisi,

Gönderip gelişmelere göre tekrar burayı güncelleyeceğim

Son düzenleme:
@EthemK Hocam faturayi veya irsaliyeyi bi gönderebilir misiniz?

Zaten bu ürünün geçmesi mümkün değildi. Doğrudan ürünün kendisi 230$. Maalesef uğraşman gerek hocam.

26 sayfa forum okudum herkes ücret ödemedim, evrak doldurdum gönderdim vs dedi bu ne saçma iş.

Güncelleme:

0212 692 59 59 numarasını aradım Ekrem bey çıktı sonra tekrar 444 0 040 numarasına yönlendirdi ve 3'e bastım "gümrükten çekim için kayıt açtırmak istiyorum" dedim. DHL'den evrak indirdiğim için kayıt açamıyoruz tekrar Ekrem beyi arayın dedi, tekrar Ekrem beyi aradım [email protected] a indirdiğin belgeleri gönder dedi.
Belgeleri gönderdim hemen peşine bir kısmı aşağıdaki belgeleri isteyen mail ile dönüş yaptı.

-Dolaylı temsil yetki belgesi (noterden tasdik ettirilmez) - (fatura üzerindeki alıcı tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır),

-İthalat gümrükleme talimatı (fatura üzerindeki alıcı tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır), (2. sayfada bulunan KVKK ek sözleşme için okudum anladım yazılmasını isim soy isim imza yeterlidir.)

-Yurdışına yapılan ödemenin K. Kartı ekstre görünütüsü veya ödemenin banka uygulaması üzerindeki ekran görünütüsü,

-Order details – order information görselleri.

-Kimlik fotokopisi,

Gönderip gelişmelere göre tekrar burayı güncelleyeceğim.
Tahminimce 150-160 dolar civarı bir ödeme + gümrük vergisinden de 1500 lira civarı bir ödeme çıkacak.

Son düzenleme:
Merhaba, Newegg üzerinden RAM siparişi verdim. Bugün gümrüğe girdi ve takıldı mesajı geldi. DHL'den aradım ve işlemler için gümrük müşaviri tutmamı ve vekalet için ücret çıkacağını söyledi. Daha önceki alanlar da evrak doldurup ücret ödemeden teslim almışlar, ne yapmalıyım?

Hocam merhaba, bugün ürün İstanbul'a ulaştı da böyle diyor benim üründe gümrüğe takıldı mı? Bilenler yardımcı olsa çok sevinirim :(

Dosya Ekleri

• DB61DD6B-0276-4803-AE1B-59E0D092D34C.png
    DB61DD6B-0276-4803-AE1B-59E0D092D34C.png
    124,8 KB · Görüntüleme: 21
444 00 40'ı ara gümrükten çekim için kayıt oluşturmak istiyorum de
Teşekkürler şefim benim ürünüm bana hediye olarak geliyor İsveç’ten zaten arkadaş fiyat vs bilgisi geçmiş tek tek size nasıl gümrükte kaldığı mesajı geldi tam olarak o fotoyu paylaşabilirmisiniZ belki benim ki kalmamıştır araya hafta sonu girdiği için 3 bin liralık bir krampon birde alt üst eşofman eşofmanların fiyatı da toplam 600 lira :) kafa yememek elde cidden hocam dikkatimi çeken o doldurduklarınız tam olarak ne işe yarıyor sizden ekstra ne ücreti istiyorlar ?

@EthemK Hocam faturayi veya irsaliyeyi bi gönderebilir misiniz?

Zaten bu ürünün geçmesi mümkün değildi. Doğrudan ürünün kendisi 230$. Maalesef uğraşman gerek hocam.

Tahminimce 150-160 dolar civarı bir ödeme + gümrük vergisinden de 1500 lira civarı bir ödeme çıkacak.
Görkem hocam hane hadi sizlerin ürünü anladım sa abi benim ürünüm hediye 141 Euro gümrüğe tabi tutarlar mı rica etsem yorumlarsanız sevinirim.

1714311416674.png

Teşekkürler şefim benim ürünüm bana hediye olarak geliyor İsveç'ten zaten arkadaş fiyat vs bilgisi geçmiş tek tek size nasıl gümrükte kaldığı mesajı geldi tam olarak o fotoyu paylaşabilir misiniZ belki benimki kalmamıştır araya hafta sonu girdiği için 3 bin liralık bir krampon bir de alt üst eşofman eşofmanların fiyatı da toplam 600 lira :) kafa yememek elde cidden hocam dikkatimi çeken o doldurduklarınız tam olarak ne işe yarıyor sizden ekstra ne ücreti istiyorlar?

Görkem hocam hane hadi sizlerin ürünü anladım sa abi benim ürünüm hediye 141 Euro gümrüğe tabii tutarlar mı rica etsem yorumlarsanız sevinirim.

Bana gelen mesaj bu şekilde, senin durumunda nasıl olur hiç bilemiyorum DHL'yi arayıp sorman lazım mesaj gelmiştir.

Şu ana kadar ekstra ücret istemediler, doldurup gönderdiğim evraklar gümrükten çekim için DHL'ye vekalet ve gümrükten geçirmek için gerekli olan evraklar. Evrakları maile gönderdim sonraki süreci de güncelliyor olacağım

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı