Sürprizbozan [Spoiler] God of War 3 sonunu anlamadım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
3. Oyunun sonunda çıkmayıp da jeneriği izleyince kamera dağın çıkıntısına doğru gidiyor ve kratosun öldüğü yerden çıkıntıya kadar yerde kan izleri görüyoruz yani Kratos çıkıntıya doğru sürünerek gitmiş bir şekilde ve ölmemiş ilginç bir şekilde yani.
Bu kısmı kaçırmışım sanırım. Sen söyledikten sonra videolara bakınca gördüm hocam.

Bağlama diye bir şey yok
Ben de bunu merak ediyordum aslında. Bağlamaları da şart değilmiş gayet güzel olmuş yeni oyun. Zaten sürekli olarak eskiye göndermeler var. Ragnarok'u merakla bekliyorum. İnşallah bilgisayara gelmesi çok uzun sürmez.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama cevapları okuyup ben rahatsız oldum. Kratos ölümsüzlükle lanetlenmiş bir ölümlüydü, Ares'i öldürdü taht boş kalınca Athena tanrı yaptı. İlk oyunun sonundan beri Kratos tanrıydı zaten. Hayalet dediğiniz şey de Athena'nın ölüsü, 2. oyunun sonunda öldü ama daha üstün bir varlık olarak yaşamaya devam etti.
3. oyun ile 2018 oyununu bağlayan şey God of War The Fallen God adlı çizgi roman, spoiler olmasın okumak isteyen olur belki, çizgi romanda Kratos'un İskandinava nasıl geçtiği, 3'ten sonra ne olduğu, arada ne yaşandığı anlatılıyor.
God of War evreninde mitolojiler arası seyahat edilebiliyor, The Fallen God'da zaten anlatılıyordu ama Ragnarok ile pekiştirilmiş oldu. 🙂

İnşallah bilgisayara gelmesi çok uzun sürmez.
Bir yerde 2023 eylül gibi duyuru yapılacak diye okudum ama ne kadar doğru bilemiyorum. 🙂

Seriye aşık biri olarak 2 nin sonunda da Zeus'a kılıcı saplıyoruz ortasında kalıyor ve ölmüyor bu da aynı saçmalıktı ama oyunlar o kadar güzel ki görmüyoruz bunları 2 en iyisi bence (en son oyunu oynamadım)
2 gayet güzel oyundu ama şahsen 3'ü daha başarılı buluyorum. 2018'de gayet iyi iş çıkartmışlar ama eski tadı alamadım. Sizin oyunu oynadığınızdan emin değilim, 2'nin sonunda Zeus'u iyi bir hırpalıyoruz ama öldürme yok, zaten kaçarken de bir ayağı topal kaçıyor. Zeus yerine Athena öldü sonunda atlayarak. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı