Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Gwynbleidd 00, @Stebph ve @strigoi Kedi Okulu witcherlarının eğitim tarzlarını nasıl buluyorsunuz? Aldıkları mutasyonlar yüzünden sadece öldürmeyi amaçlayan duygusuz kiralık katiller, ancak ben onları suçlamıyorum. Böyle olmayı onlar seçmedi, benim Witcher 3'teki Kedi Okulu witcherı Gaetan'ı öldürmemeye karar vermemde en çok bu öğe rol oynadı.

Bir de aklımda bir soru var bilen varsa cevaplayabilirse sevinirim. W3' 2. oyuna göre daha az olsa politikacılık kısımları var. Benim kafam pek basmaz o konulara ama anladığım kadarını anlıyorum işte. İlk oynayışımda Devletin Hikmeti adlı görevi açamamıştım. Zaten sevmiyorum Dijkstra'yı çekil dedim önümden sinirle daha da kötü oluyormuş öyle. Bu sefer yapacağım o görevi. Sorum ise bir görev vardı Ves bir köyü kurtarmak için kara kişilerden baskına gidiyordu izinsiz. Göze Göz'dü galiba yanlış hatırlamıyorsam. Orada seçim hakkımız var. Nilfgaard grubunun liderinini öldür veya öldürme diye. Ben bu sefer öldürmedim. Bu seçim hikayeye etki ediyor mu gerçekten?

Bir de aklımda bir soru var bilen varsa cevaplayabilirse sevinirim. W3' 2. oyuna göre daha az olsa politikacılık kısımları var. Benim kafam pek basmaz o konulara ama anladığım kadarını anlıyorum işte. İlk oynayışımda Devletin Hikmeti adlı görevi açamamıştım. Zaten sevmiyorum Dijkstra'yı çekil dedim önümden sinirle daha da kötü oluyormuş öyle. Bu sefer yapacağım o görevi. Sorum ise bir görev vardı Ves bir köyü kurtarmak için kara kişilerden baskına gidiyordu izinsiz. Göze Göz'dü galiba yanlış hatırlamıyorsam. Orada seçim hakkımız var. Nilfgaard grubunun liderinini öldür veya öldürme diye. Ben bu sefer öldürmedim. Bu seçim hikayeye etki ediyor mu gerçekten?
Ves görevindeki o seçim hikayeye etki etmiyor diye biliyorum, zaten sıradan bir Nilfgaard askeri diye biliyorum. Ama ben diğer Nilfgaard askerlerine bilgi aktarmasın diye her ne kadar istemesem de onu öldürüyorum.

Dijkstra olayı başka, orada ona karşı çıkarsan Radovid'e suikast düzenleyemiyorsun.

Nilfgaard liderini öldürüp öldürmemek hikayede bir etkiye sahip değil bildiğim kadarıyla.

O görev önemli, bacağını kırmayın Dijkstra abimizin :D

@Lyrinx Garip bir okul, katliamları oldukça yaygın. Diğer okulların aksine tamamen kalıcı bir yuvaya da sahip değiller, eğitimlerini yolda tamamlayabiliyorlar. Eğitimlerinde de daha çok hıza ve çevikliğe önem veriyorlar, adları üstünde zaten, School of the Cat :) Pek hoş yaklaşmadığım bir okul.

@Lyrinx Garip bir okul, katliamları oldukça yaygın. Diğer okulların aksine tamamen kalıcı bir yuvaya da sahip değiller, eğitimlerini yolda tamamlayabiliyorlar. Eğitimlerinde de daha çok hıza ve çevikliğe önem veriyorlar, adları üstünde zaten, School of the Cat :) Pek hoş yaklaşmadığım bir okul.
Zaten bence o okul yüzünden witcherlar duygusuz pis cehennem yaratıkları olarak anılıyor, Kedi Okulu uzak durulması ve güvenilmemesi gereken bir okul.

Ama teçhizatlarının verdiği avantajlar güzel :)

Zaten bence o okul yüzünden witcherlar duygusuz pis cehennem yaratıkları olarak anılıyor, Kedi Okulu uzak durulması ve güvenilmemesi gereken bir okul.
Seasons of Storms’da bildiğim kadarıyla Kurt Okulu Efsungerlerini de öldürüyorlardı. Silahsız kalmış olan efsungerleri bu arada. Yoksa Kurt Okulu bana kalırsa Kedi’yi harcar. Adamların bir ağırlığı var.

Seasons of Storms’da bildiğim kadarıyla Kurt Okulu Efsungerlerini de öldürüyorlardı. Silahsız kalmış olan efsungerleri bu arada. Yoksa Kurt Okulu bana kalırsa Kedi’yi harcar. Adamların bir ağırlığı var.
Kurt Okulu'nu seviyorum, Kıta'da en iyi üne sahip okul olduğu ve içinde Geralt'ın da üyeliği bulunduğu için. Ancak eğitim tarzlarını sevmiyorum, her şeyde orta düzeyde bilgili olmak hoşuma gitmiyor. Sadece bir konuda da olsa üst düzey bilgiye sahip olmak istiyorum.

Witcher 3, Witcher 2 gibi olsaydı Mantikor seti kasardım. Art arda iksir içebilmek çok iyi bir avantaj bence.

Kurt Okulu'nu seviyorum, Kıta'da en iyi üne sahip okul olduğu ve içinde Geralt'ın da üyeliği bulunduğu için. Ancak eğitim tarzını sevmiyorum, her şeyde orta düzeyde bilgili olmak hoşuma gitmiyor. Sadece bir konuda da olsa üst düzey bilgiye sahip olmak istiyorum.
Evet, bir konuda ağırlaşmamışlar diğer okulların aksine. Her türlü daldan bilgileri bulunuyor, bir yerde yazmasa da kılıç ustalığında diğer okullara karşı daha iyi olduklarını düşünüyorum. O işlere daha yatkın gibiler.

Zaten bence o okul yüzünden Witcher'lar duygusuz pis cehennem yaratıkları olarak anılıyor, Kedi Okulu uzak durulması ve güvenilmemesi gereken bir okul.

Ama teçhizatlarının verdiği avantajlar güzel :)

Witcher ile daha fazla makale ve yazılar okumam gerekiyor galiba. Açıkçası Kedi okulunun bu kadar agresif bir okul olduğunu bilmiyordum. Her okulun Witcher'ları başka mutajenler mi alıyor?

Çünkü @Lyrinx hocam siz aldığı mutasyonlar dediğiniz için. Ondan sormak istediğim. Cahilliğime verin. Çok karışık bir evren.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı