Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit benzeri filmler hakkında konuşalım

Jokerrr

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Son 1 hafta içinde Harry Potter, Hobbit'ler ve Yüzüklerin Efendisi serilerini bitirdim. Bu serileri zamanın da TV'den yarı buçuk dublajlı vb. izlemiştim fakat şimdi 4K ve orijinal diliyle dikkatli izleyince "başyapıt" olduklarına karar verdim kendimce. Hele Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'lerde ki oluşturulan dünya hakkında. Bu ve buna benzer başyapıt denilebilecek yapımlar için önerilerinize açığım ve de Karayip Korsanlarını da TV'den yarı buçuk dublajlı izlemiştim. Bu seri de diğer izlediğim serilere kıyasla aynı kalite midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Orta Dünya zehrini damarlarınıza aldıysanız kitaplarını okuma vakti gelmiş demektir, başka filmleri sonraya iteleyin bence. Karayip Korsanları benim çok sevdiğim ama LOTR ile aynı kalitede olmayan bir seridir, ama Harry Potter serisinden daha çok severim. Son 2 filmi pek iyi değil ama olsun. Seri olarak Matrix, Blade ve Karanlıklar Ülkesi öneririm.

Son 1 hafta içinde Harry Potter, Hobbit'ler ve Yüzüklerin Efendisi serilerini bitirdim. Bu serileri zamanın da TV'den yarı buçuk dublajlı vb. izlemiştim fakat şimdi 4K ve orijinal diliyle dikkatli izleyince "başyapıt" olduklarına karar verdim kendimce. Hele Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'lerde ki oluşturulan dünya hakkında. Bu ve buna benzer başyapıt denilebilecek yapımlar için önerilerinize açığım ve de Karayip Korsanlarını da TV'den yarı buçuk dublajlı izlemiştim. Bu seri de diğer izlediğim serilere kıyasla aynı kalite midir?
Karayip Korsanları Yüzüklerin Efendisi'yle aynı kalitede değil, fakat izlemenizi tavsiye ederim. Bu arada LOTR ve Hobbit'in kitaplarını da okuyun bence.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi dublajlı da izlenebilir, Türkiye'de yapılmış en iyi dublaj çalışması dersem abartmış olmam.
Kesinlikle katılıyorum. Benim için dublajı orijinalinden eksik hissettirmeyen hatta bazı yerlerde daha iyi hissettiren tek yapım.

Eğer orta dünya zehrini damarlarınıza aldıysanız kitaplarını okuma vakti gelmiş demektir, başka filmleri sonraya iteleyin bence. Karayip korsanları benim çok sevdiğim ama LOTR ile aynı kalitede olmayan bir seridir, ama harry potter serisinden daha çok severim. Son 2 filmi pek iyi değil ama olsun. Seri olarak matrix, Blade ve karanlıklar ülkesi öneririm.

Ne yazık ki kitap okuma alışkanlığım yok. Bu orta dünya ülke padişah vb. şeyler bile filmde bir tık karışık gelmişti ama anladım yani ayrıca film+orijinal dil+sağlam görüntü kaltesinin zevklerini başka başyapıtlarda da tatmak istiyorum ama bu orta dünya mevzusu gerçekten başarılı.

Geri
Yukarı