Sürprizbozan Triss ile Ciri'nin arasında nasıl bir bağlantı var?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ariana_03

Picopat
Ciri'yi bulup Kaer Morhen'e götürdüğümde, Triss'e 'kardeşim' diyerek sarılıyor. Bu detay, Triss ile Ciri arasında bir bağ mı var? Ciri Mecazi anlamda da söylemiş olabilir ama tam emin olamadım bu durumdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında bir kan bağı yok, sadece Triss Ciri’yi küçük kız kardeşi olarak görüyor. Bu bağ Blood of Elves kitabından geliyor diyebilirim, o zamanlarda Triss Ciri’ye ablalık yapıyordu Kaer Morhen’de. :)

“Little Sis” diye seslenen kişi Triss bu arada, Ciri değil.

Kitaplarda Geralt Ciri’yi Kaer Morhen’e götürdükten sonra, orada Ciri’nin sihirli güçlerinin başa çıkabileceklerinden fazla olduğunu fark ediyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam Yennefer ile o dönem araları bozuk olduğu için Triss’ten yardım istiyor Geralt, Triss de kabul edip Ciri’yi eğitmek için Kaer Morhen’e geliyor. Uzun bir süre Ciri’yi eğitiyor burada. Ciri’nin regl dönemlerinde ağrılarına rağmen eğitimine devam edildiğini öğrenince (Witcher’lar Ciri’nin büyüdüğünü ve ağrılar çektiğini fark etmiyordu galiba) onları baya bir azarlıyor, ağrısı olduğu günler Ciri’ye elbise giydiriyor böylece o gün eğitim yapılmayacağını anlıyor Witcherlar. Bu dönemde Ciri’ye ablalık yapıyor her açıdan Triss. Hatta Ciri’ye mutasyon iksirleri verilmesi planından (diğer Witcherların maruz kaldığı eski mutasyonlar kadar güçlü değil ama hafif bir formu) vazgeçiriyor Witcherları. Bir süre sonra Ciri’nin bazı güçleriyle kendisinin de baş edemeyeceğini fark edip Ciri’yi Melitele’nin Tapınağına götürmesini ve Yennefer’ı bulmasını istiyor Geralt’tan. Bahar gelince üçü tapınağa yola çıkıyor, tapınaktan sonra Triss ile yolları ayrılıyor, bir daha da bir araya gelmiyorlardı ilk oyuna kadar galiba.

Bilgilerin çoğu Triss’in Fandom Wiki sayfasından. İngilizce biliyor ve daha fazla okumak istiyorsanız göz atabilirsiniz.

Geri
Yukarı