Spor salonuna gidilmeli mi?

Personal Trainer hizmeti almadığın sürece seninle sürekli birebir ilgilenmezler. Sadece ilk 1-2 hafta gözüne iyi gözükmek açısından ilgili gibi davranırlar. O arada vücudunu bilmeden sana herkese verdikleri muhteşem (!) programları verirler.

Normal salonlarda sadece aletleri, plakaları falan nasıl kullandığını uzaktan izlerler, zarar verme diye. Pahalı ve kurumsal salonlarda biraz daha ilgilenirler, salonda gezerler, insanlara yardımcı olmaya çalışırlar. Ama bireysel olarak ilgilenecek antrenör olmaz salonlarda, özel olarak hoca tutman lazım.

Hareketleri yanlış yaparsam rezil olurum gibi düşünceler aklından bile geçmesin, salonlarda insanların yarısı zaten hareketleri yanlış yapıyorlar ama farkında değiller. 2 yıl spora gittim neler neler gördüm ben.

Ya şimdi benim hiçbir tecrübem yok o yüzden hangi aleti kullanmam gerekiyor onu dahi bilmiyorum o yüzden birinin illaki rehberlik yapması lazım.
Personal Trainer hizmeti almadığın sürece seninle sürekli birebir ilgilenmezler. Sadece ilk 1-2 hafta gözüne iyi gözükmek açısından ilgili gibi davranırlar. O arada vücudunu bilmeden sana herkese verdikleri muhteşem (!) programları verirler.

Gideceğim yeri iyi ve güzel diye tanımıyorlar ama bilmiyorum işte

Evet gideceğin salona göre değişebilir parayı aldıktan sonra yalandan bir program yazıp her alet için hocanın ayağına gidip bu nasıl şu nasıl derken soğuk ve isteksiz bir şekilde hızlı hızlı gösterip gidedebilir

Sana programı yazar aletlerin nasıl çalıştığını gösterir seninle ilgilenedebilir.

Tamamen kalite meselesi.

Evet gideceğin salona göre değişebilir parayı aldıktan sonra yalandan bir program yazıp her alet için hocanın ayağına gidip bu nasıl şu nasıl derken soğuk ve isteksiz bir şekilde hızlı hızlı gösterip gidedebilir.

Sana programı yazar aletlerin nasıl çalıştığını gösterir seninle ilgilenedebilir.

Tamamen kalite meselesi.

Gideceğim yerin yorumları olumlu çoğunlukla ama tabii gitmeden bilemem.

Ya şimdi benim hiçbir tecrübem yok o yüzden hangi aleti kullanmam gerekiyor onu dahi bilmiyorum o yüzden birinin illaki rehberlik yapması lazım.

Gideceğim yeri iyi ve güzel diye tanımıyorlar ama bilmiyorum işte
İnternetten 'beginner workout program' tarzında arama yaparsan bir sürü yeni başlayanlar için antrenman programları vs. bulabilirsin. Hareketlerin adını youtubeye yaz nasıl yapıldıklarına bak, çok zor değiller. 2 gün salona gitsen öğrenirsin zaten, olmadı ordaki hocadan veya tecrübeli insanlardan rica et yeni başlayanlara gösterirler.

İnternetten 'beginner workout program' tarzında arama yaparsan bir sürü yeni başlayanlar için antrenman programları vs. bulabilirsin. Hareketlerin adını YouTube'a yaz nasıl yapıldıklarına bak, çok zor değiller. 2 gün salona gitsen öğrenirsin zaten, olmadı oradaki hocadan veya tecrübeli insanlardan rica et yeni başlayanlara gösterirler.

İlk 2-3 hafta boyunca klasik başlangıç programını yapabilirsin. Kendi kullandığım başlangıç programını öneririm.

Hareketlerin hepsi 3 set 10 tekrar şeklinde.

Shoulder press.
Chest press.
Cable pushdown.
Cable row.
Cable curl.
Lat pulldown.

Peki bunları illaki spor salonunda mi yapmak gerek evde de yapsam olmaz mı?

Salona gidersen çoğu salonda personal trainerlar olur, saatlik ücretini ödersen yardımcı olurlar.
Salonun hocaları olur, sana dandik program yapıp baştan salma gösterirler, yardımcı bile olmazlar.
İnternetten aletleri ve hareketleri tek tek kendin araştırsan daha iyi olur.

Ben MacFit'e gidiyorum burada ücretsiz grup sporları (fit dans, grup kardiyo, yoga vs.) 'de var, duşu da var.
Her salonda yok bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı