Spor yapmayıp az yiyerek kilo verilir mi?

dark07

Picopat
Daha fazla  
Merhaba 16 yaşındayım 180 cm 120 kiloyum günlük 2500 kalori almam lazım açıktan okuyorum sadece kütüphaneye gidip geliyorum başka hareket yapmıyorum günde 1500 kalori alıyorum kilo verir miyim?

Kilo vermenin mantığı gün içinde harcadığını kaloriden daha azını almaktır. Eğer sayısal değerleri tutturursanız kilo vereceksiniz.

Merhaba 16 yaşındayım 180 cm 120 kiloyum günlük 2500 kalori almam lazım açıktan okuyorum sadece kütüphaneye gidip geliyorum başka hareket yapmıyorum günde 1500 kalori alıyorum kilo verir miyim?

Hocam kalori açığı bıraktığınız takdirde kilo verirsiniz ama size tavsiyem aşırı fazla açık bırakmamak çok hızlı kilo vermek deri sarkmasına vs. neden olabilir. 2500 ise 2000 alın daha iyi olur bence bir de bence imkanınız varsa spor salonuna gidin.

Verirsin ama azımsanmıyacak miktarda da kas olarak verirsin. Skinny fat denen durum oluşur ve derin sarkabilir.

Geri
Yukarı