Spordan sonra ağrı olması iyi bir şey mi?

Vallahi elindeki imkanlar çok çok kısıtlı açıkçası. 2 kilo ile bir şeyler olmaz. Zaten sporda ana mantık kendini zorlamaktır ve 2 kilo seni en fazla 1 hafta zorlar. 1 haftada da ne kadar gelişebilirsin az çok tahmin ediyorsun. İmkanın varsa hiç durma. Ben şahsen çocuğum olsa direk 7 yaşından itibaren alıştırırım ki sen daha büyüksün. Sporun hiçbir türünde sakınca görme. Bu spor genelde 12 yaş ve üzerine öneriliyor. Hep üstüne değindiğim şey zaten bedeldir. Tekrar söylüyorum, bu spor herkese göre değildir. Ama insan kendini keşfetmek için adım atmalıdır. Ben takip ettiğim bir kişi yok hocamla çalıştığımdan dolayı. Üstteki mesajlarda nedenini anlattım. Elindeki imkanlar ile hemen hemen her bilindik spor hocası faydalı olur. Ama hayallere kapılma. Onlar için salon şart.

Bir salona gitsem ve hocada olsa bana bakan 1 ay falan baksa 1 ayda ne kadar gelişirim?

Bir salona gitsem ve hocada olsa bana bakan 1 ay falan baksa 1 ayda ne kadar gelişirim?
Sorunun cevabını kimse veremez :) Birkaç santimlik gelişim bekleyebilirsin. Bu iş 1 aylık iş değil. Birkaç santimlik gelişim de küçük görülmemeli gayet güzel. Siz 6 ay sabredip hocanıza uyun. Sonrasında baktınız ki her şey otomatikleşiyor. Bireysel ilgiye de pek ihtiyacınız olmayacak. Bu arada fark da hissedilir olur.

Sorunun cevabını kimse veremez :) birkaç santimlik gelişim bekleyebilirsin. Bu iş 1 aylık iş değil. Birkaç santimlik gelişim de küçük görülmemeli gayet güzel. Siz 6 ay sabredip hocanıza uyun. Sonrasında baktınız ki her şey otomatikleşiyor. Bireysel ilgiye de pek ihtiyacınız olmayacak. Bu arada fark da hissedilir olur.

Yani benden büyüksündür abi diyeceğim. Abi şimdi 3 aylık bir yere yazılsam bizim burada gerçekten efsane spor salonları var. Sence mesela 3 aylık salon ne kadar olmalı fiyatı kaç olmalı yaşım küçük diye kazıklamaya çalışabilirler falan. Mesela sence 3 aylık bir yere yazılsam nasıl olur? Bir de fiyatı ne tutar hem 3 ay mantıklı mı cevaplarsan sevinirim hepsini.

Yani benden büyüksündür abi diyeceğim. Abi şimdi 3 aylık bir yere yazılsam bizim burada gerçekten efsane spor salonları var. Sence mesela 3 aylık salon ne kadar olmalı fiyatı kaç olmalı yaşım küçük diye kazıklamaya çalışabilirler falan. Mesela sence 3 aylık bir yere yazılsam nasıl olur? Bir de fiyatı ne tutar hem 3 ay mantıklı mı cevaplarsan sevinirim hepsini.
Ya ilk planda 3 ay uygun. 3 ay sistemi az çok kavrarsın ama tamamen değil. Gelişim de alırsın. Ben mesela 100 TL aylık veriyordum ama şimdi ülke durumundan artmış olabilir. Araştır, orta halli bir salon da işi görür ama önemli olan hoca. Fiyatları al gerekirse yaz. Buradan seçeriz en olmadı.

Ya ilk planda 3 ay uygun. 3 ay sistemi az çok kavrarsın ama tamamen değil. Gelişim de alırsın. Ben mesela 100 TL aylık veriyordum ama şimdi ülke durumundan artmış olabilir. Araştır, orta halli bir salon da işi görür ama önemli olan hoca. Fiyatları al gerekirse yaz. Buradan seçeriz en olmadı.

Reis bir yer var internette yalan değilse personal training aylık 750 TL diyor ama 3 aylığıda 350TL diyor çok fazla değil mi 750 TL? Biraz büyük falan iyi bir yer ama 1 ay için 750 verilmez değil mi?

Reis bir yer var internette yalan değilse personal training aylık 750 TL diyor ama 3 aylığıda 350TL diyor çok fazla değil mi 750 TL? Biraz büyük falan iyi bir yer ama 1 ay için 750 verilmez değil mi?
Online personel training ise bulaşma. Salon ise 3 aylık personel training için 350 TL on numara fiyat. Umarım hocası iyidir. Birkaç yıl önce aylık 500 falandı.

Online personel training ise bulaşma. Salon ise 3 aylık personel training için 350 TL on numara fiyat. Umarım hocası iyidir. Birkaç yıl önce aylık 500 falandı.

Yok bugün gidip konuştum o personal training aylığı 750 bu arada. Şeymiş personal training, yani mesela her gün böyle kontrol ediyorlarmış özel eğitim alıyor gibi 7/24 yanında. Normal salon 3 ayı 350 TL, her şeyi vardı genelde böyle market gibi bir yeri var güzel 2 katlı. 350 TL likte şey vardı yine hoca var sana bir şey veriyor çizelge 1 hafta yardım ediyormuş sana plan hazırlıyormuş yapman için veriyormuş. Protein tozu falan alınır mı orada şey vardı yapıyorlarmış sütlü bilmem ne falan 5 10 TL. Yani aslında çok uygun. Her ay boy kilo ölçümü oluyormuş 350TL likte. Instagram'ları da var yasak değilse atayim Instagram'yı.

350 TL olan yere gidebilirsin. Hocan iyiyse zaten 7/24 yanında durmanı gerektirecek bir şey yok. Hareketi olması gerektiği gibi yapacaksın yanında bunun için bulunur. Senin gelişimini takip etsinler yeter. Protein tozlarını salonlardan alma. Sitelerde çok daha uygun olur. Önce sen sporu yapmaya alış sonra alırsın supplement.

Yeni konular

Geri
Yukarı