Spot bağlantısı nasıl yapılmalı?

• Konuyu başlatan actN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 360

actN

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar dükkanda spot bağlantısı yapıyordum. Bu kabloları gördüm, bağlicağım yerde kalabalık yapıyor diye kestim ama şu an dükkandaki hiçbir spot çalışmıyor. Bunları kestikten sonra bununlamı alakalı bilmiyorum ama 3. kepenkte açılmıyor, burada bağlantıları nasıl yapmam lazım yardım edebilecek var mı?
Not: Sadece kırmızı ile işaretlediğim kabloda elektrik var. Diğerlerinde yok, elektrik bandı ile sarılı olanları da hiç ellemedim. İlk zamanki gibi duruyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220308_141852.jpg
    IMG_20220308_141852.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 43
Tesisatı çeken elektrikçi atlama yapmış, sorunun kaynağı oradaki kabloları kesmeniz. Kepengin sorunu da aynı olabilir. Size tavsiyem bir elektrikçi çağırın.

Kendiniz yapmak isterseniz de yapabilirsiniz ama dükkan için bu bilgileri öğrenecek vaktiniz var mı? Kepengin açılmaması sizin için sorun değil mi? Eğer vaktiniz varsa sistemi anlayıp kendiniz de yapabilirsiniz (tabi tesisatı çeken elektrikçi özellikle karmaşıklaştırmamışsa). Diğer spotlara giden kabloları, düğmeden gelen kabloları, kepenge giden kabloları ve kepenge gelen faz/nötr kablosunu bulup bağlayarak halledebilirsiniz.

Ne yapacağınızı daha temiz yazacak bir arkadaş anlatsa sizin için daha iyi olur...

Elektrikçi işini düzgün yaptiysa kahverengi kablolari birbirine, mavi kabloları birbirine ve sarı-yeşil kabloları birbirine bagladiginizda muhtemelen sorun çözülecektir.
Eğer anlamıyorsanız bir elektrikci cagiriniz.

Geri
Yukarı