Spotify arka planda müzik nasıl açılır?

Fedely

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
ESTÜ / Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans 6.Yıl
40b7032d6b2ca2c-5.jpg

Bahsettiğim şey bu.
ve kısayol tuşları nelerdir?

Burada bahsettiğiniz şeyin ne olduğunu tam anlamasam da, o ekran görüntüsünde bulunan menü Windows'un "Şu an çalınıyor" menüsü. Yani Youtube'dan farklı bir şey açsanız da oraya düşer. Kullanmıyorum bu özelliği ancak olma ihtimali var, Spotify'ın ayarlarından "Uygulama kapatılsa bile arka planda çalışmaya devam et / sistem tepsisine küçült" gibi bir ayar olması gerek. Onu açarsanız belki arka planda çalabilirsiniz.

FN+F2 ile müziği kısıyorsun, FN+F3 ile arttırıyorsun. Bende öyle yani klavyenin üstünde ses simgeleri var zaten.

Burada bahsettiğiniz şeyin ne olduğunu tam anlamasam da, o ekran görüntüsünde bulunan menü Windows'un "Şu an çalınıyor" menüsü. Yani Youtube'dan farklı bir şey açsanız da oraya düşer. Kullanmıyorum bu özelliği ancak olma ihtimali var, Spotify'ın ayarlarından "Uygulama kapatılsa bile arka planda çalışmaya devam et / sistem tepsisine küçült" gibi bir ayar olması gerek. Onu açarsanız belki arka planda çalabilirsiniz.
Şimdi test ettim, ayarın tam ismi "Kapat düğmesi Spotify penceresini küçültmeli" bu ayarı açınca pencereyi kapatsanız bile müzik çalmaya devam ediyor ve Spotify sistem tepsisine iniyor. Bu şekilde kontrol ise klavyenizdeki multimedya tuşlarıyla mümkün. :)

Benim klavyemde Fn+F7 başlatıp durduruyor, Fn+F8 bir sonraki şarkıya geçiyor mesela. Klavyeden klavyeye değişir. Tuşları deneyebilirsiniz. Veya var ise klavyenizin makro uygulamasını kullanabilirsiniz.

Çoğu kişinin Fn anahtarıyla kısa yol verdiğini gördüm. Fn tuşları klavyeden klavyeye değişkenlik gösterir o yüzden anlatmanızın anlamı yok.

Bu sebepten ötürü kKlavyenizdeki multimedya veya Fn anahtarlı tuşlara sizin bakmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı