Spotify hesabına "şüpheli aktivite tespit edildi" uyarısı geliyor

dleifteH

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Bugün içerisinde bana Spotify'dan mail gelmişti farklı bir konumdan oturum açıldı diye ve haliyle şifremi değiştirmek zorunda kaldım. Daha demin müzik dinlerken bir anda şarkı durdu ve tekrardan mail geldi. Bu sefer de hesabınızda şüpheli aktivite tespit edildi diyordu ve yine şifremi değiştirdim. Benzer bir şey yaşayan veya bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim, bir günde iki defa şifre değiştirmek zorunda kalmak bir tık tedirgin etti beni doğrusu.

Bugün içerisinde bana Spotify'dan mail gelmişti farklı bir konumdan oturum açıldı diye ve haliyle şifremi değiştirmek zorunda kaldım. Daha demin müzik dinlerken bir anda şarkı durdu ve tekrardan mail geldi. Bu sefer de hesabınızda şüpheli aktivite tespit edildi diyordu ve yine şifremi değiştirdim. Benzer bir şey yaşayan veya bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim, bir günde iki defa şifre değiştirmek zorunda kalmak bir tık tedirgin etti beni doğrusu.

Tüm oturumlardan çıkıp şifrenizi değiştirin, şifrenizi güçlü yapın. Şifrenizin ne kadar güçlü olduğuna buradan bakabilirsiniz.

Şifrende !,?,* gibi karakterler kullan.
Büyük ve küçük harf, rakamlar ve noktadan oluşan bir şifre kullanıyordum.

Tüm oturumlardan çıkıp şifrenizi değiştirin, şifrenizi güçlü yapın. Şifrenizin ne kadar güçlü olduğuna buradan bakabilirsiniz.
Güçlü bir şifre kullanıyormuşum halbuki, neden böyle olmuş olabilir?

2 adımlı doğrulama varsa açabilirsin.
Varsa nereden açılıyor? Direkt açacağım.

"Şu anda yalnızca Spotify for artists kullanıcıları 2 adımlı doğrulamayı kullanabilir. Yakında daha fazla kullanıcıya sunmayı umuyoruz." olmuyor sanırım...
Kullanmadığım için bilemiyorum ama milyonlarca kullanıcısı olan bir platformun 2 adımlı doğrulamayı sadece içerik üreticilerine sunması biraz saçma olmuş. Mecbur parolayı çok güçlü yapman lazım. Sayı ve özel karakterleri fazla kullan oluştururken. Ek olarak iyi bir antivirüs uygulaması olsun bilgisayarında. Kaspersky Internet Security gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı