Spotify şarkı açık değilken %40 CPU kullanımı

Ram düşüktür ya da işlemci verimsiz çalışıyordur veya arka planda açık kalan uygulamalardan olabilir. Chrome'da fazla sekme varsa Ram'den harcar. Sekmenin üzerine gelip birkaç saniye bekleyerek ne kadar memory kullandığını görebilirsin.

Sağ tıklayıp "dosya konunu aç" a tıklayın. Seçemiyorsanız, önce genişlet deyip alt başlıklardan birine sağ tıklayıp "dosya konumunu aç" a tıklayın. Eğer sizi Spotify'ın kurulu olduğu düzgün bir dosyaya götürüyorsa, virüs ya da zararlı yazılım değildir. Uygulamayı kapatın/sonlandırın. Eğer sizi dosya konumu olarak tuhaf bir yere götürüyor ya da hiçbir yere götürmüyorsa sorun var demektir. Antivirüs taraması yapın.

Son zamanlara spotify - youtube - twitch vb program adları yazan bazı uygulamaların virüs olduğu saptanmıştı.

Neden bilmiyorum ama CPU'yu fazla kullanıyor. Neden sizce?
Uygulamayı sil yeniden kur. Spotify da Chrome gibi Chromium tabanlı bir uygulama.
Spotify ayarlardan donanım hızlandırmayı kapatın, önemli bir miktar ram ve cpu kullanımı düşecektir. Bu dediğim normal setup ile kurulan Spotify için, Microsoft Strore Spotify içinde aynı ayar uygulama içinde olmalı denersiniz.
Aksine kullanım çok daha artar "donanım hızlandırma" olayı zaten yükü CPU'dan GPU'ya aktarım yaparak işlemci yükünü azaltmak.

Uygulamayı sil yeniden kur. Spotify da Chrome gibi Chromium tabanlı bir uygulama.

Aksine kullanım çok daha artar "donanım hızlandırma" olayı zaten yükü CPU'dan GPU'ya aktarım yaparak işlemci yükünü azaltmak.
Mantiken öyle olduğunu biliyorum, ancak bu bir müzik programı olduğu için ben kapatıyorum, Donanım hızlandırmayı kapattığım zaman 120mb ram kullanımı %1 - %2 cpu kullanımı var sadece.

Yani denerse bir şey kaybetmez.

Arkadaşlar sorunu buldum gibi arkada 2023 özetin yazan video var normalde, sayfayı aşağı kaydırdım kullanım normal seviyelere geldi ama neden o kadar fazla yediğini anlamadım YouTube'dan 1080p video Max %15 falan kullanırken garibime gitti.

Geri
Yukarı