Spotify vs Apple müzik

Come on Muco

Hectopat
SE2 ve Jabra Elite 4 kullanıyorum. Apple müzik acaba daha mı kaliteli olur diye karşılaştırma yapıyorum ancak Spotify ses yüksekliği ve kalitesinde bir adım önde gözüküyor. Ses kaliteleri en üst ayarda. Sizde durum nedir?
Apple müzik EQ= geç vakit
Spotify EQ=piyano

Son düzenleme:
Benim şu anda ikisinde de üyeliğim var. Bilgisayarda ve PlayStation'da Spotify kullanıyorum ama telefonda ve Bluetooth kulaklık vb. bağladığım zaman Apple Music kullanıyorum. Spotify'ın içerisinde ekolayzer olduğu için onu kullanabilirsin ama Apple Music'te ise kareoke modu vb. var ve bence arayüzü daha güzel.

ChatGPT ile karşılaştırmıştım ikisini eskiden. Bana şöyle dedi;

"İşte Apple Music ve Spotify arasındaki bazı farklılıklar:

Kütüphane: Her iki hizmet de milyonlarca şarkı sunar, ancak Apple Music, iTunes kütüphanesine erişim sunar ve bu, bazı müzik severler için daha geniş bir seçenek yelpazesi anlamına gelir. Ancak, Spotify daha fazla sayıda bağımsız sanatçının müziklerine ev sahipliği yapar.

Arayüz: Her iki hizmet de kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, ancak Apple Music, iOS ekosistemi ile daha iyi entegre olabilir. Öte yandan, Spotify, daha temiz ve minimalist bir arayüze sahiptir.

Öneriler: Her iki hizmet de müzik önerileri sunar, ancak Spotify, kullanıcının dinleme alışkanlıklarına dayalı olarak daha hassas ve doğru öneriler sunar.

Podcastler: Apple Music, belirli podcast'lere ev sahipliği yaparken, Spotify, Joe Rogan gibi özel içeriklerle daha fazla ilgi görmektedir.

Fiyat: Her iki hizmet de benzer fiyat noktalarında yer almaktadır. Ancak, öğrenci indirimleri ve aile planları gibi farklı fiyatlandırma seçenekleri sunarlar.

Sonuç olarak, her iki hizmetin de benzersiz avantajları ve dezavantajları vardır. Hangisi daha iyi olduğuna karar vermek, kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara bağlıdır."

İkisini de deneyimledim. Apple Music ses kalitesi cidden çok iyi ama Spotify kadar çeşitli değil.

İki sene Apple Music kullandım beğenmediğim tek yanı önerdiği algoritma bana hiç uymuyor açtığım şarkının devamında çalanları beğenmiyorum. Geçen ay YouTube Premium aldım ve YouTube Music yanında geldiği için kullanıyorum. Öneri algoritmasına bayıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı