Spotify vs. Apple Music vs. YouTube Music

• Konuyu başlatan Wexiar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 98
  • Görüntüleme 19B

Siz hangisini kullanıyorsunuz?

• Spotify

Oy: 104 53,9%
  • Apple Music

Oy: 38 19,7%
  • YouTube Music

Oy: 51 26,4%

• Oy verenlerin toplamı
    193
YT Music kullanıyorum. Kütüphanesi çok geniş. YT Preminium üyeliği ile birliikte kullanıyorum. Memnunum, öneririm. Apple Music'i 3 ay kullandım. Ses kalitesi olarak cidden başarılıydı. Dolby özelliği olan şarkılarda çok tatlıydı. Tabi Dolby destekli müzikler kısıtlı. Kütüphanesini çok beğenmemiştim. Aradığım müziklerin çoğu yoktu. Arama motoru da çok iyi değildi. Masaüstünde Hİ-Fİ desteğinin olmaması da eksidir. Tidal'den çok memnundum, keşke TR'ye geri dönse... Spotify'i 6 ay falan kullandım. Kütüphanesi gayet yeterliydi, aradığım şarkıları kolaylıkla bulabiliyorudum. Ses kalitesi olarak Spotify ile YT Music arasındaki farkı giriş-orta seviye bir kulaklığınız varsa pek anlayamazsınız. Benim gibi normal bir kullanıcıysanız da öyle.

Kütüphane olarak aralarında uçurum var hocam. Spotify'da olmayan çoğu şarkı YouTube Music'de bulunuyor. Ses kalitesi olarak mı fark olmadı demek istediniz?
Evet.
Youtube'u kullanma amacım şuan içerisinde Spotify'dan kaldırılan veya hiç yüklenmeyen şarkıların bulunması.
Onun dışında bir ekstrası yok değil mi?

YT Music kullanıyorum. Kütüphanesi çok geniş. YT Preminium üyeliği ile birliikte kullanıyorum. Memnunum, öneririm. Apple Music'i 3 ay kullandım. Ses kalitesi olarak cidden başarılıydı. Dolby özelliği olan şarkılarda çok tatlıydı. Tabi Dolby destekli müzikler kısıtlı. Kütüphanesini çok beğenmemiştim. Aradığım müziklerin çoğu yoktu. Arama motoru da çok iyi değildi. Masaüstünde Hİ-Fİ desteğinin olmaması da eksidir. Tidal'den çok memnundum, keşke TR'ye geri dönse... Spotify'i 6 ay falan kullandım. Kütüphanesi gayet yeterliydi, aradığım şarkıları kolaylıkla bulabiliyorudum. Ses kalitesi olarak Spotify ile YT Music arasındaki farkı giriş-orta seviye bir kulaklığınız varsa pek anlayamazsınız. Benim gibi normal bir kullanıcıysanız da öyle.
Spotify kullanıyorum aktif olarak. YouTube Premium'um olduğu için Music'i deneyeyim dedim ama ses çok kalitesiz geliyor nedense bana. Tarayıcı üzerinden girdiğim için mi acaba?

Mobil uygulamada kalite artıyor bir tık. YouTube ve Apple Music'in en büyük eksisi masaüstü uygulamalarının olmaması.
iTunes üzerinden giriş yapılıyor Apple Music'e. Ama iTunes da aşırı yavaş ve optimizasyon sorunu çok olan bir yazılım. Apple Music için ayrı uygulama çıkarsalar çok daha iyi olur.

iTunes üzerinden giriş yapılıyor Apple Music'e. Ama iTunes da aşırı yavaş ve optimizasyon sorunu çok olan bir yazılım. Apple Music için ayrı uygulama çıkarsalar çok daha iyi olur.
Çok hantal ve ses kalitesi kötü geldi bana. Çıkaracaklarını da sanmıyorum bu zamana kadar çıkarırlardı.

Apple Music Electron kullanabilirsiniz.
Hocam mesaj şimdi dikkatimi çekti bu uygulamayı nereden indirebilirim? Ses kalitesi çok fark ediyor mu iTunes ile?

Son düzenleme:
YT Music Spotify'e bin çeker ayağının altına alır bench yapar.
Spotify'de remix bulmak ölüm gibi, slowed reverb, hardstyle remix, instrumental gibi şeyler sıkça dinliyorsanız YT Music bu konuda çok önde.
Spotify'nin kullanımı daha rahat ama. Ses kalitesi hakkında yorum yapamayacağım.

Geri
Yukarı