Çözüldü Spotify Windows arayüzü değişti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

animloss

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar, iyi günler.
Normalde Spotify Windows uygulamasında aşağıdaki gibi herkesin kullandığı ve bildiği bir arayüze sahiptim:

1617870639853.png

Fakat ne olduysa herhangi bir güncelleme yapmamama rağmen Spotify arayüzü değiştirdi ve aşağıdaki gibi bir hal aldı:

1617870847494.png

Bu arayüzü beğenmedim. Arkadaşlarım hâlâ eski arayüzü kullanabiliyorken ben yenisini kullanıyorum. Spotify'ı kaldırıp kurunca düzeliyor fakat uygulamayı kapatıp açınca yine yeni arayüz görünüyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim, bilgisi olan var mı?

Çözüm
Spotify bildiğim kadarı ile cihazın çalışma sistemine göre dağıtmaya başlamıştı bu arayüzü.
Format attığımda bazen eski arayüze denk geldiğim de oldu.
Hocam aynı pc'de herhangi bir güncelleme vs. yapmadan çıkış yapıp arkadaşımın hesabına giriş yapınca eski arayüzle karşılaşıyorum.
Biraz araştırma sonucu çözümü buldum.

- İlk olarak Spotify'ı kendi sitesinden indirmeniz gerekiyor. Microsoft Store'dan yüklenmişse kaldırmanız gerekip tekrar kurmanız gerekir.
- C:\Users\[kullanıcı adınız]\AppData\Roaming\Spotify dizinine gelip prefs dosyasını not defteri ile açın.
- Komutların arasına ui.experience_override="classic" kodunu yapıştırın ve Spotify uygulamasını yeniden başlatın.

1618681792658.png

Gördüğünüz gibi eski tema tekrar önünüze çıkacaktır. Konu kilitlenebilir.

Kaynak
RAM kullanımı nasıl hocam?
Eskisiyle aynı bir fark göremedim.
Manuel olarak eski Setup'ı bulup yükleyeceksin başka yolu yok.
Maalesef hocam eski setuplar otomatik güncelleme alıyor.
Çok kötü bu arada. Bug dolu. Müzik kendi kendine duruyor, çalmıyor. Arama motoru dengesiz.
Doğru hocam, o yüzden eskisine geçmek istiyorum.
Bende değişen bir şey yok. Epic Games'ten indirdim Spotify'ı. Oradan indirmeyi deneyin?
Hocam Epic Games'ten ilk defa duyuyorum şimdi deneyeceğim fakat anladığım kadarıyla olay setupta değil hesapta. Çünkü aynı cliente arkadaşımın hesabını girdiğimde eski tema çıkıyor karşıma.

Hocam Epic Games'ten ilk defa duyuyorum şimdi deneyeceğim fakat anladığım kadarıyla olay setupta değil hesapta. Çünkü aynı cliente arkadaşımın hesabını girdiğimde eski tema çıkıyor karşıma.
Epic'te denedim, yine aynı.
Abonelik farkından dolayı olabilir mi? Ben öğrenci paketini kullanıyorum ve hala eski sürüm.
Olabilir çok mantıklı, çünkü diğer arkadaşlarım da öğrenci paketi kullanıyor ve arayüzleri aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı