Spotlight araması bazen sonuçların tamamını getirmiyor

OSMAN KARTAL

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar açıldıktan bir süre kullandıktan ve bir sürü arama yaptıktan sonra aradığın şeylerin tamamını getirmiyor.

İlk tüm sistemini belirtir misin?

İşlemci Intel(R) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz, 2808 MHz, 4 çekirdek, 8 mantıksal işlemci sistem üreticisi Dell ınc. Sistem modeli Inspiron 7577.

Ekran Resmi 2023-03-22 12.22.23.png

Terminalı aç ve
Kod:
sudo mdutil -E /
yaz. Enetere bastığında şifrenizi ister. Şifreyi girip enter bastığınızda endexlemeyi sıfırlar. Bir deneyin

Herhangi bir hata oluşmuş ise bu şekilde hatalı endexden kurtulmuş olursun ve tekrar sorunsuz çalışır.
Bu Komut endexlenen verileri komple siler ve temiz Spotlight'a sahib olursun

Terminalı aç ve
Kod:
sudo mdutil -E /
yaz. Enetere bastığında şifrenizi ister. Şifreyi girip enter bastığınızda endexlemeyi sıfırlar. Bir deneyin.

Herhangi bir hata oluşmuş ise bu şekilde hatalı endexden kurtulmuş olursun ve tekrar sorunsuz çalışır.
Bu komut endexlenen verileri komple siler ve temiz Spotlight'a sahip olursun.

Bunu daha önce defalarca denedim. Sistemi yeniden temiz kurdum.

Sistemine uygun ve yeni bir SMBIOS girip dene. Reset NVRAM yapmayı unutma.
Ayrıca neden Clover?

Bana uyan SMBIOS girdim. Test ediyorum şimdi. Clover'ın bir anlamı yok öyle denk geldi.
Mail adresi bir tane. Başka hesap eklemedim( 12 bine yakın mail var). Acaba indeksi etiler mi bilemedim?

Sistemine uygun ve yeni bir SMBIOS girip dene. Reset NVRAM yapmayı unutma.
Ayrıca neden Clover?

Ekran Resmi 2023-03-24 14.48.06.png

Eğer arama gerçekleşmiyorsa etkinlik monitöründen baktığımda corespotlighttd CPU yorduğunu gördüm. Zorla çık dedim arama sorunu düzeldi. Bu meydana geldiğinde hep aynı şekilde mi yapacağız.

Son düzenleme:
Clover öyle denk geldi derken? Sorunun için en güncel OC ve kext dosyaları kullandığına emin misin?

Evet en son güncel kullanıyorum. Arama sorunu meydana geldiğinde corespotlighttd çıkışa zorla diyorum sorun ortadan kalkıyor.

iMac 5.1 yaptım açılmadı bilgisayar. 14.3 olarak tekrar güncelledim.

Clover öyle denk geldi derken? Sorunun için en güncel OC ve kext dosyaları kullandığına emin misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı