Sprange kulaklıkta sağ kulaklıktan ses gelmiyor

Pychenlex

Hectopat
Yer
🌌 Paralel Evren 🌌
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, GeForce RTX 4060
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar forumdaki hangi konuya baktıysam bulamadım bende konu açmaya karar verdim.

İşletim sistemi: Windows 10 Pro (X64) 64 Bit.

Kulaklığımın modeli: Sprange - Colorful water Gaming headphone.

Sorunum: Gelen bütün sesleri sol kulaklıktan veriyor sağ kulaklıktan tık yok. İletişimsizlik var diye düşünüyorum.

-Dün böyle bir sorunum yoktu sabah video izlerken sağdan sesin gelmediğini fark ettim. Kabloyu oynattığımda ses geliyordu cızırtı da yapmıyordu ama kablo oynayınca.
Ses tekrar gitti. Driver da sorun olduğunu pek düşünmüyorum 1 ay önce son sürüm Realtek sound driver kurmuştum cevaplarınızı bekliyorum.

Kabloyu oynattığın zaman ses iki tarafdan da geliyorsa herhangi bir yazılımsal sorun yoktur. Büyük ihtimal içindeki kabloların birinde temassızlık oluşmuştur.

Peki temassızlığı nasıl halletmeliyim ne yapmalıyım tamirciye götürdüğümde normalde 20 TL'lik işken 50 TL 80 TL diyeceğini az çok herkes biliyor yani.

Peki temassızlığı nasıl halletmeliyim ne yapmalıyım tamirciye götürdüğümde normalde 20 TL'lik işken 50 TL 80 TL diyeceğini az çok herkes biliyor yani.
Yani evdeki imkanlar ile pek düzeltebileceğin bir şey olduğunu sanmıyorum, en iyisi bir şekilde çevrenden falan güvenilir bir tamirci bulman.

Eğer kulaklık kablosunu bastırdığınız zaman veya fiziksel müdahale yaptığınızda ses geliyorsa, geçmiş olsun. Elinizi çektiğinizde veya müdahaleyi sonlandırdığınızda ses hiçbir şekilde gelmeyecektir. Bunun iki tane sebebi var. Ya, diğer yazarın da dediği gibi, kulaklığın iç kablolarında problem vardır ya da kulaklığın kumanda kısmında (Sesi arttırıp azaltmaya yarayan yer olur, genellikle.) problem vardır. Bence, yeni kulaklık alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı