SQL SERVER 2005 Kurma Windows 7 64 Bit

Eray Eker

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Tekirdağ/Kırklareli/Edirne
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
Arkadaşlar online oyun kurmak için SQL Server 2005 adlı programa ihtiyacım var. İnternetten indirdiklerimde managment studio yok. ayrıca kurmaya çalıştığımda ise hata veriyor tam anlamıyla kurmayı bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Sql server kurarken bu hatayla karşılaştım tam olarak hangi programı kurmam lazım.

Ekran Alıntısı.PNG

@SypeR ISS kurmama yardım edebilecek bilgisi olan biri yok mu? Yada bu konularla ilgilenen görevli bir arkadaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Ekran Alıntısı.PNG
Kurulumda yardımcı olur musunuz?
Teamwiever'a son aşamada başvuruyorum. Hangi aşamada takıldınız ?

Daha önceki kurulumda yüklenen eklentilerin ve bilgisayarın uyumluğunu gösteren kısımda resimde görülen hatayı alıyordum. Sizin verdiğiniz linkte 4 adet setup var bunları kurarken herhangi bir sıra var mı?
SQL server 2005'in cd' sinde gerekli olanlar diye bir yer var orada yazdığına göre IIS , IE6 veya daha üst bir browser ile Windows Installer 3.1 in yüklü olması gerekiyor. CD ingilizce ve cd bozuk olduğundan yükleme yapamıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Hatanın başka bir resmi.

@Recep Baltaş Sql server 2005 programını windows 8 yada 8.1' e kurabilme ihtimalimiz var mı? Devamlı aynı hata ile karşılaşıyorum yukarıdaki hatayı yoksayıp kurulumu tamamladığımda sql server management studio express kurmaya çalıştığımda ise başka bir hata ile karşılaşıyorum.

Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft'un belirttiği üzere SQL Server 2005 Windows 8 ile uyumlu değil. Fakat şöyle bir çözüm var:

Yükleme için gerekli olan SQLExpr.exe çalıştırdıktan sonra C sürücüsünde (bazen D de olabiliyor bu) gizli bir klasör oluşturulacak. Bunun içeriğini başka bir klasöre kopyalayın ve yükleyiciyi iptal ettirin. (Ya da WinRar kullanarak dosyayı açın ve içeriğini geçici bir klasöre atın.)

Şimdi Setup klasöründeki sqlncli_x64.msi dosyasını bulun ve çalıştırın.

Artık setup.exe dosyasını çalıştırıp SQL server 2005'i sorunsuz kurmaya hazırsınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı