SQL Server 2019 kurulumu hata veriyor

mrht1234

Hectopat
Yer
Edirne/Merkez
Daha fazla  
Merhaba, SQL Server 2019 kurulum dosyasını açtığımda hiçbir hata kodu falan yazmadan hata alıyorum ve kurulum hiçbir şekilde başlamıyor. Hatanın çözümü nedir? Hatayla ilgili ekran görüntüsü atıyorum?

Ekran görüntüsü 2022-07-08 154236.png

Merhaba, SQL Server 2019 kurulum dosyasını açtığımda hiçbir hata kodu falan yazmadan hata alıyorum ve kurulum hiçbir şekilde başlamıyor. Hatanın çözümü nedir? Hatayla ilgili ekran görüntüsü atıyorum?

Eki Görüntüle 1445138

İşletim sistemi özellikleriniz ve kurmaya çalıştığınız versiyon hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu tarz hatalar genelde parçalı paket hatası ya da sistem özelliklerinden birinin yetersizliğinden oluyor.

İşletim sistemi özellikleriniz ve kurmaya çalıştığınız versiyon hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu tarz hatalar genelde parçalı paket hatası ya da sistem özelliklerinden birinin yetersizliğinden oluyor.

Microsoft SQL server 2019 ayrıca kurduğum işletim sistemi Windows 11 sistemimde Ryzen 7 3700U 8 GB 2400MHz RAM ve 512 GB SSD var.

SQL Server 2019 Enterprise sürümü kullanıyorum. Ryzen 7 2700 işlemcili sistemde kuruluma izin veriyor sizde de sorun olmaması lazım. Hangi Hub üzerinden indirdiniz SQL Server'ı link paylaşabilir misiniz?

Şimdi çözümleri deneyelim.
1-RAR dosyasındayken direk çalıştırıyorsanız bu hata normal. RAR'dan çıkartıp deneyin.
2-.NET Framework kaynaklı hata olabilir repair tool ile düzeltip tekrar deneyin. Bağlantı: Download Microsoft .NET Framework Repair Tool from Official Microsoft Download Center
3-Güvenlik ayarlarından sistem güvenlik seçeneklerini kapatıp exe dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
4-WMI repo kaynaklı sorun olabilir. Kontrol etmek gerekebilir. Bağlantı: WMI: Repository Corruption, or Not?
5-Eski sürüm SQL sürümleri varsa toollar birbiriyle çakışıyor olabilir. Eski sürümleri kaldırıp deneyebilirsiniz.
Şimdilik başka bir çözüm önerisi yapamıyorum. En garantisi temiz format.

Yeni konular

Geri
Yukarı