SQL server bilgi yarışması için soru veri tabanı

castiglione

Kilopat
Yer
İzmir
C# Visual Studio ile kim milyoner olmak ister tarzı bilgi yarışması yapmayı düşünüyorum fakat soruları ve cevapları SQL Server'da nasıl oluşturacağımı bilmiyorum. SQL Server'da soru ve cevaplar için veri tabanı oluşturup Visual Studio'ya aktaracağım. Yardımcı olabilir misiniz?

Tek tablo yeterli olur diye düşünüyorum. Questions adında bir tablo oluştur. Columnlar; id, question, optionA, optionB, optionC, optionD, answer(a/b/c/d değerini veya 1-4 arası rakam tutsun), level. Level bilgisi kaçıncı soru olduğunu tutmak içindir.

Tek tablodan soruları bağlantı ile Visual Studio'da WPF'teki buttonlara ve textboxa nasıl aktarabilirim? Ben 100 adet soru gireyim, aralarından karışık olarak textboxa yansıtsın ve sorsun istiyorum. Bir soruya yanıt verince de sıradaki rastgele soruya geçsin mesela.

Dosya Ekleri

• 1635083089650.png
    1635083089650.png
    146,3 KB · Görüntüleme: 153
Tek tablodan soruları bağlantı ile Visual Studio'da WPF'teki buttonlara ve textboxa nasıl aktarabilirim? Ben 100 adet soru gireyim, aralarından karışık olarak textboxa yansıtsın ve sorsun istiyorum. Bir soruya yanıt verince de sıradaki rastgele soruya geçsin mesela.
Bence her seviye için ayrı tablo oluşturmak gereksiz. Her tablo birbiri ile aynı. Bunun yerine tek tabloya level adında bir column ekle ve sorunun zorluk seviyesini burada ayarla. Bu konu hakkında daha detaylı öğrenmek istersen veritabanı normalizasyon olarak aratabilirsin.

Şimdi dediklerini yapabilmek için önce C# ile veritabanı arasında bağlantı kurmak lazım. Bunun için farklı çözüm yöntemleri var. "C# get data from sql server" gibi bir arama ile istediğin sonuca varabilirsin. Örnek site

Bence her seviye için ayrı tablo oluşturmak gereksiz. Her tablo birbiri ile aynı. Bunun yerine tek tabloya level adında bir column ekle ve sorunun zorluk seviyesini burada ayarla. Bu konu hakkında daha detaylı öğrenmek istersen veritabanı normalizasyon olarak aratabilirsin.

Şimdi dediklerini yapabilmek için önce C# ile veritabanı arasında bağlantı kurmak lazım. Bunun için farklı çözüm yöntemleri var. "C# get data from sql server" gibi bir arama ile istediğin sonuca varabilirsin. Örnek site

Form uygulamasında bağlantıyı kurabiliyorum fakat WPF'te olmuyor gibi. Halletmeye çalışacağım çok teşekkür ederim.
Ekran görüntüsünde gözüktüğü gibi, sqlconnection yapamıyorum, formda da olmuyormuş. Çözemedim.

1635095071019.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı