SQL'de tablo birleştirme

ctnmm22

Centipat
Daha fazla  
Merhaba postgresql de kod yazıyorum.
Users adlı bir tablom ve points adlı bir view im var. Users tablomda birden fazla sütun var, view de de öyle.
Şimdi ben users tablomdaki point sütünuna points view imdeki point sütununu eklemek istiyorum. Bu işlemide userid ye göre yapsın istiyorum. her iki tabloda da aynı useridler mevcut. Hangi kodu yazdıysam olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ben MySql kullanıyorum fakat yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Amacın iki tablodaki userid'leri birleştirmekse alter table ile birleştirebilirsin. Örnek vereceğim. Anlaman için açıklayayım, şube tablosundaki banka no ile banka tablosundaki banka no'yu birleştiriyorum burada.
alter table sube add constraint fk_banka_no foreign key (banka_no) references banka(banka_no);

Öncelikle ben MySql kullanıyorum fakat yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Amacın iki tablodaki userid'leri birleştirmekse alter table ile birleştirebilirsin. Örnek vereceğim. Anlaman için açıklayayım, şube tablosundaki banka no ile banka tablosundaki banka no'yu birleştiriyorum burada.
alter table sube add constraint fk_banka_no foreign key (banka_no) references banka(banka_no);
Cevabın için teşekkür ederim. Yapabildim.

Sana bir şey daha sorabilir miyim? C sharpta datagrid'e veri çekiyorum. Çektiğim veride uzun bir metin var. satır yüksekliği otomatik ayarlansın ve metinin tamamını göstersin istiyorum. sütun genişliğini fill yaptım fakat satır genişliği metine göre ayarlanmıyor. Bir bilgin var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı