Squier Standart Telecaster'a EMG mi Hotrails mi?

CRESSI

Kilopat
Daha fazla  
Gitari yeni yeni öğreniyorum. Tarzım biraz degisti. Sert tonlar istiyorum. Su anlik degil ama bir kac yil sonra para biriktirip manyetik yukseltme isine girisecegim. Cogunlukla Metallica Megadeth ve ayni tarzda ki gruplari dinliyorum ve calmak istiyorum.

EMG 81 85 aktif manyetik bu gitarda gider mi? EMG lerde gitarin agaci cok onemli diyorlar fakat ben hangi agacta hangi tonu verecegini bilmiyorum. Belki onceden yapan birileri vardir.
Internette cogu kisi bridge manyetigini dimarzio hotrails ile degismis. Hotrails ile sadece bridge manyetigi degistirmek daha mi mantikli olur?

Gitari satip sert tonlarda gitar almayi dusunmuyorum. 1-2 yil sonra gitar alma secenegimde olacak, tavsiyelerinize acigim. Ben orta halli LTD'leri dusunuyorum.

Bu arada calacagim turler icin aktif manyetik șart mi?

20-25-54-9k%3D.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Her gitarla her türü çalabilirsiniz. Sadece Metallica tonları istiyorum, Iron Maiden tonları istiyorum gibi detaylara girmek isterseniz gitar değiştirme veya manyetik değiştirme işine girilmeli diye düşünüyorum. Benim tavsiyem gitar üzerinde uzmanlaşarak bu tarz özelleştirme (customize) işlerine girmen.
EMG manyetikleri sert tonlu manyetiklerdir. Clean tonlarda bile distortionu hissettirir. Ama benim tercihim pasif manyetikler olurdu.
Manyetik vb. özellestirmelere para vermek yerine processor düşünebilirsin. Daha geniş ton ve amfi yelpzesi istediğin sesi almanı sağlayabilir.

Prosesor almayi dusunmuyorum. manyetik degismek dediginiz gibi tecrube istiyor. Suan ki yasadigim yerde luthier yok. Seneye tasinacagim o zaman uzman bir luthier bulup ince ayrintilarla bu konuyu ona da soracagim.
Pasif manyetige nedense oldum olasi sicak bakmadim.
Cevabiniz icin tesekkurler.
Muhtemelen luthierde dimarzio hotrails onerir. EMG icin gitari birazda oymak gerekiyor sanirim.
Șimdiden para biriktirip EMG manyetikli gitar almayi hedefleyecegim

O single manyetik yüksek gainde ötmezse değiştirmeye gerek yok. Yok dip gürültüsü ötmeden çalınmıyorsa eğer mecbur ucuzda olsa humbucker bir manyetikle değiştirmen gerekir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı