SSD %100 Disk Kullanımı

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Normal Windows kullanımında, açılışta, kapanışta herhangi bir problem olmuyor. Fakat aşağıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi Fortnite'ı güncellerken falan %100 disk kullanımına ulaşıyor. O şekildeyken Chrome açmaya kalktığımda sanki HDD kullanıyormuşum gibi çok geç tepki veriyor. Aşağıya fotoğrafları bırakıyorum. Acaba SSD'de mi sıkıntı var yoksa gerçekten çok mu yük biniyor, normal mi?
@Recep Baltaş

370826

370827

Son düzenleme:
Bir sıkıntı yok, oyun indirdiğin için SSD'nin yazma ve okuma hızı tamamen SSD'ye odaklanıyor, Chrome'nin yavaş açılması normal, beygir değil ki bu ?

Hayır bir problem var.
Fortnite'ın SSD diskin için de olduğundan emin ol.
Bilgisayarın da SSD ayarlarının tamamen yapılı olduğundan emin ol.
Anakartınla SSD SATA port uyuşumunu kontrol et.
Hadi diyelim SSD %100 kullanılıyor ama bu denli donmaların olması çok olumsuz ben de SSD kullanıcısıyım aynı problemi yaşardım SSD geçince farkı anladım. Yani seni çok iyi anlıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu problem değil. Asıl problem olan diski hiç kullanmamasıdır. Aynı sorun Steam tarafından oyun indirirken oluyor mu onu da bir test edin. Epic Games'in launcherı pek sağlam değil bu konularda.

Edit: SSD diskinizde çok az yer kaldıysa ve Chrome'da Epic Games Launcher'da Fortnite'da SSD diskine kurulu ise bu sıkıntıları yaşamanız gayet normal. (Çok azdan kastım genelde 1-2 GB ve daha altı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Epic Games Launcher ve Fortnite SSD'ye kurulu. SSD'de 30 GB boş alan var. PUBG'de SSD'ye kurulu ama onu indirirken hiç dikkat etmedim kasıyor mu kasmıyor mu diye. Bilmiyorum belki de dediğiniz gibi Epic Games'in Launcher'ından dolayıdır.
O erişim süresi normal değil. Epic Launcher'da yaptığınız işlemi durdurunca da aynısı oluyorsa bir sorun var. Garantisi varsa gönderin. 5400 RPM bir harddiskte bile görülmeyecek değerler.
Hiç durdurup denemek aklıma gelmedi. Bu arada güncelleme bitti maalesef. Bir daha deneme şansım yok.

Ssd nizde hic bi sorun yok bence ki buyuk cogunlugu dolu olmasina ragmen gayet normal performansi sata ssd sonucta 246mb/s o ssd nin siniri

Görev yöneticinizin sunduğu okuma yazma hızlarına dikkat edin, 2mb/s okuma 1mb/s yazma hızıyla diski %100 olarak kullanması normal, siz okuma yazma hızının bu kadar düşmesine neyin neden olduğunu bulmaya çalışın.
Muhtemelen işletim sisteminden kaynaklı bir sorun var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı