SSD %100 kullanılıyor

Ahmettaha06

Decapat
Daha fazla  
SSD bir şey indiriken vs %100 kullanılıyor. Bunun sebebi nedir acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-07 212730.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-07 212730.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 48
Sebebi işlemciyi kullanıyor olmazın. Gayet normal yani. Hatta %100 olmaması bile bazı durumlarda problem sayılabilir.

Sebebi işlemciyi kullanıyor olmazın. Gayet normal yani. Hatta %100 olmaması bile bazı durumlarda problem sayılabilir.

Önceden olmuyordu hatta üstüne arkada oyun oynayabiliyordum şimdi ise Chrome'a tıklayınca PC çöküyor.

Galiba ilk üretilen SSD ve eski nesil anakartlardan, SSD ve anakart özelliklerini yazar mısınız?

SSD:
  • SanDisk SSD Plus 240GB
    SDSSDA-240G-G26
Anakart:
  • ASUS M4A88TD-M EVO

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden olmuyordu hatta üstüne arkada oyun oynayabiliyordum şimdi ise Chrom'a tıklayınca PC çöküyor.

SSD:
SanDisk SSD Plus 240GB
SDSSDA-240G-G26
Anakart:
ASUS M4A88TD-M EVO

O SSD kronik sorunlu. Anlık hız düşüşleri vb. oluyor. SanDisk'e mail atın yardımcı olurlar. Değişim vb. yapacaklarını düşünüyorum.

Sorun eğer yeni ortaya çıktıysa ssd kaynaklı olabilir, crystal disk info değerlerini paylaşın anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir.

%100 disk kullanımı işletim sistemi kaynaklı olabileceği gibi diğer bir ihtimal, biosun güncel olmaması, ssdnin secure erase işlemine ihtiyacı olması kaynaklı da olabilir.

Sorun eğer yeni ortaya çıktıysa SSD kaynaklı olabilir, CrystalDiskInfo değerlerini paylaşın anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir.

%100 disk kullanımı işletim sistemi kaynaklı olabileceği gibi diğer bir ihtimal, BIOS'un güncel olmaması, SSD'nin Secure Erase işlemine ihtiyacı olması kaynaklı da olabilir.

Cystal disk değerlerini zaten paylaştım. Windows'dan kaynaklı olabileceğini düşündüm ve 5-6 kez format attım hiçbir şekilde sorun çözülmedi.

O SSD kronik sorunlu. Anlık hız düşüşleri vb. oluyor. SanDisk'e mail atın yardımcı olurlar. Değişim vb. yapacaklarını düşünüyorum.

Mail adresini bulamadım acaba siz biliyorsanız yazabilir misiniz?

Cystal disk değerlerini zaten paylaştım.
crystal disk info
İnfo farklı, sağlık durumuna infodan bakılır. Muhtemelen disk kaynaklı umarım çözülür.

İnfo farklı, sağlık durumuna infodan bakılır. Muhtemelen disk kaynaklı umarım çözülür.
Ekran görüntüsü 2023-02-08 152232.png

Geri
Yukarı