SSD alanı nasıl arttırılır?

Daha fazla  
Belki başlığı doğru belirlememiş olabilirim eğer sorun varsa kusura bakmayın.
Ben kendime bir sistem PC sistemi aldım ve içinde 1tb SSD var.Bizim bilgisayarcı onun hem montajını hem kurulumunu yaptı ve bana dedi ki "SSD alanını kaça kaç bölelim?" Buna benzer birşey demişti ve bende tabi anlamadığım için istediğin şekilde yap dedim.Abimiz 500-500 olacak şekilde diskleri ikiye bölmüş.Bana "sonrasında istediğin şekilde ayarlayabilirsin demişti ve ben bu SSD alanını 900-100 olacak şekilde yapmak istiyorum.Nasıl yapabilirim?

IMG_20240419_225625.jpg

Belki başlığı doğru belirlememiş olabilirim eğer sorun varsa kusura bakmayın.
Ben kendime bir sistem PC sistemi aldım ve içinde 1tb SSD var.Bizim bilgisayarcı onun hem montajını hem kurulumunu yaptı ve bana dedi ki "SSD alanını kaça kaç bölelim?" Buna benzer birşey demişti ve bende tabi anlamadığım için istediğin şekilde yap dedim.Abimiz 500-500 olacak şekilde diskleri ikiye bölmüş.Bana "sonrasında istediğin şekilde ayarlayabilirsin demişti ve ben bu SSD alanını 900-100 olacak şekilde yapmak istiyorum.Nasıl yapabilirim?

IMG_20240419_225625.jpg
Veya şuanda olduğum disk c yerine,disk d adlı depolama klasörünü nasıl kullanabilirim?
Üzerine bastığımda birşey olmuyor

Disk yönetimini açıp 500 GB lık bölümün üstüne tıkla birimi sil sonra biçimlendirmediğin diske tıkla ve birimi genişlet de.

Anlamadıysan bu videoyu izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Yunus emre kasap D'nin üstüne basınc nasıl olmuyor? Oradan görünüyor. O diski biçimlendirip baştan açabilirsin.

Disk yönetimini açıp 500 GB lık bölümün üstüne tıkla birimi sil sonra biçimlendirmediğin diske tıkla ve birimi genişlet de.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

C ve D'nin arasında bazen kurtarma oluşabiliyor. O durum yoksa en güzel yol bu. Diski direkt tek parça yapmak en güzeli aslında.

Bu işlemi yapınca C diskin 1 TB olur. Sistemin olduğu diske 900 GB verip, 100 GB D diskine ayırabilirsin.

@Yunus emre kasap D'nin üstüne basınc nasıl olmuyor? Oradan görünüyor. O diski biçimlendirip baştan açabilirsin.

C ve D'nin arasında bazen kurtarma oluşabiliyor. O durum yoksa en güzel yol bu. Diski direkt tek parça yapmak en güzeli aslında.
Sisteme 2. Bir işletim sistemi 2. Windows Ubuntu falan kurulunca araya disk atlıyor bu işlem yoksa boot ve kurtarma hep sağ ve solda yer alır.

Bende öyle düşünüyorum ama bizim bilgisayarcı bana virüs falan gelirse önemli dosyaları kurtarırsın diyordu.Aslında zaten crack birşey de indirmiyorum,banada 1 parça yapmak daha mantıklı geldi şuan.

Birimi genişlet yazısını kullanamıyorum.
IMG_20240420_145322.jpg

Son düzenleme:
Bende öyle düşünüyorum ama bizim bilgisayarcı bana virüs falan gelirse önemli dosyaları kurtarırsın diyordu.Aslında zaten crack birşey de indirmiyorum,banada 1 parça yapmak daha mantıklı geldi şuan.

Birimi genişlet yazısını kullanamıyorum.
Eki Görüntüle 2173646
Hocam D diski nedense sağda olmuşması gerekirken solda oluşmuş. O yüzden izin vermiyor. Bunu Windows kapalıyken flashla vs. hallediyorlardı.

Siz bence ayrılmamış birimi açıp lullanmayı deneyin, içine giremiyorum dediğiniz kısmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı