SSD aldıktan sonra yapılması gerekenler

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Merhaba, bugün SSD siparişi verdim. Şu an sistemde 1TB HDD bulunuyor. Ben SSD'yi montajladıktan sonra Windows'u tamamen silip bilgisayarı FreeDOS yapmak istiyorum. Ardından SSD'ye Windows yüklemesi yapacağım. Bilgisayardan Windows'u nasıl kaldırabilirim?

Bu olay benim başıma gelmişti biraz uğraşıp halletmiştim SSD'yi bilgisayara montaj yapıp Windows'un disk yapılandırma kısmında HDD'yi formatlayıp SSD'ye kurulum yapmıştım daha sonrasında bir sıkıntı başıma gelmemişti. Veya istersen HDD'yi formatlayacak programlarda var abi.

Bu olay benim başıma gelmişti biraz uğraşıp halletmiştim SSD'yi bilgisayara montaj yapıp Windows'un disk yapılandırma kısmında HDD'yi formatlayıp SSD'ye kurulum yapmıştım daha sonrasında bir sıkıntı başıma gelmemişti. Veya istersen HDD'yi formatlayacak programlarda var abi.
Bakalım diğer arkadaşlar da cevap versin. Ona göre hareket edelim.

Merhaba, bugün SSD siparişi verdim. Şu an sistemde 1TB HDD bulunuyor. Ben SSD'yi montajladıktan sonra Windows'u tamamen silip bilgisayarı FreeDOS yapmak istiyorum. Ardından SSD'ye Windows yüklemesi yapacağım. Bilgisayardan Windows'u nasıl kaldırabilirim?
Windows'u yükleme ekranına gelin orada 1TB olan diskini gözükecek. Ona tıklayıp biçimlendirin bunu yaptığınızda otomatik olarak sıfırlanıcak. Daha sonra aynı menüden SSD'ye Windows'u kurun.

BİOS'dan sata modu AHCİ değil ise AHCİ'ye geçir.
Birde SSD'nin yazılımı varsa kur.
Sonrasını arkadaş yazmış.

Son düzenleme:
BİOS'dan sata modu ACHİ değil ise achiye geçir.
Sonrasını arkadaş yazmış.
Bunu yapmak zorunda mıyım? Şimdi kontrol edeceğim.
Neden Free dos yüklüyorsunuz? Bu konuda beni aydınlatırsanız... :)

FreeDOS yüklemiyorum aslında. Yapmak istediğim bilgisayarı açınca karşıma Boot menüsünün gelmesi. Yukarıda arkadaş beni aydınlattı sağ olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı