SSD alınmalı mı?

SSD ile insan huzur buluyor. 10-15 sn de PC açılıyor, tüm işleri hızlandırıyor, insanın ömrünü uzatıyor, sinir stresten, kasma ve donmalardan uzak bir hayat yaşıyorsunuz. O bilgisayarın başına oturduğunuzda zevk alıyorsunuz. Geçen sene 11 yıllık bilgisayarımı bile adam eden bu teknoloji günümüzde her bilgisayara şart.

En son sen yazdın diye yazıyorum. Sanırım yazdıklarımı tam okumadınız ben şu an kullandığım bilgisayarda da hard disk kullanıyorum ve öyle abartılacak kadar uzun süre bekletmiyor. Zaten oraya yazdım ben bekleyebilirim diye anlamadım ki. Zaten 1000 GB yer olacak. GTA 5, CS:GO, PUBG Lite falan indireceğim çok doldurmacağım PC'yi 200 GB Max doldurabilirim abartmayın bu kadar.

En son sen yazdın diye yazıyorum. Sanırım yazdıklarımı tam okumadınız ben şu an kullandığım bilgisayarda da hard disk kullanıyorum ve öyle abartılacak kadar uzun süre bekletmiyor. Zaten oraya yazdım ben bekleyebilirim diye anlamadım ki. Zaten 1000 GB yer olacak. GTA 5, CS:GO, PUBG Lite falan indireceğim çok doldurmayacağım PC'yi 200 GB Max doldurabilirim abartmayın bu kadar.

Kimsenin abarttigi yok.
SSD her bilgisayara şart. 120GB SSD alıp Windows'u oraya kuracaksınız, oyunlari harddiske.

En son sen yazdın diye yazıyorum. Sanırım yazdıklarımı tam okumadınız ben şu an kullandığım bilgisayarda da hard disk kullanıyorum ve öyle abartılacak kadar uzun süre bekletmiyor. Zaten oraya yazdım ben bekleyebilirim diye anlamadım ki. Zaten 1000 GB yer olacak. GTA 5, CS:GO, PUBG Lite falan indireceğim çok doldurmayacağım PC'yi 200 GB Max doldurabilirim abartmayın bu kadar.

Hocam bu zamanda SSD şart arkadaşın dediği gibi 120 GB SSD alsanız yeterli olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle gerekli. Bilgisayarımda 2 tane SSD takılı ve ileride 3. SSD'yi takmayı düşünüyorum. Bütün programlarım SSD'ye kurulu ve oldukça hızlı çalışıyorlar. Ayrıca sistemimden HDD'yi çıkardım ve PC'nin daha da rahatladığını gözlemledim. Tavsiyem tamamen SSD kullanmanız olacaktır.

Tamam da bu yazdıklarım sadece düşündüklerimdi abartmıyorum. En azından 120 GB'lık uygun bir SSD bulabilirseniz iyi olur, hem SSD hem HDD kullanırsınız. 5400 RPM'den zevk alıyorsanız da siz bilirsiniz. Acelesi de yok bu işin bütceniz olur sonradan takarsınız. Bence 2020 yılında tüm bilgisayarlarda SSD olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı