Pegatron IPXSB-H61 anakarta SSD alınmalı mı?

Armannnnsss

Hectopat
Daha fazla  
Pegatron IPXSB-H61 anakartıma SSD takmak istiyorum SSD'ler hakkında bilgim var fakat anakartım okuduğuma göre SATA 2 destekliyormuş SATA 3 bir SSD alırsam %50 civarında okuma/yazma hızını düşürüyormuş. Almayı düşündüğüm SSD Gigabyte 120 gb 500/380 performansta çok kayıp yaşar mıyım? SATA 3 kadar hızlı olmayacak büyük ihtimalle ama şu an HDD kullandığım için bayağı bir fark edeceğini düşünüyorum sizce almalı mıyım?

60778212-6479653929.jpg

Hız SATA 3'e göre düşecektir, (240-300 MB/s hızında çalışacaktır aşağı yukarı.) ancak Windows ve programların açılış hızı buna rağmen HDD'ye oranla kat kat artacaktır.

Son düzenleme:
SATA 2 olan sistemimde SSD kullanmıştım. Açıkcası öyle aham şaham fark görmedim SATA 3 ile. SSD her sisteme lazım açıkcası. Onun dışında Gigabyte SSD'de sorun çıkacağını sanmam.

SATA 2 olan sistemimde SSD kullanmıştım. Açıkcası öyle aham şaham fark görmedim SATA 3 ile. SSD her sisteme lazım açıkcası. Onun dışında Gigabyte SSD'de sorun çıkacağını sanmam.
teşekkürler bios ekranından veya başka bir ayardan sata 2 takılı ssdnin performansı bir seçenek sayesinde az da olsa arttığını söylüyorlar böyle bir şey mümkün müdür ? :)

SSD'ye işletim sistemi kurmadan önce rahatça BIOS'tan "Storage Control" veya benzeri bir kısımdan o ayarı yapabilirsiniz. İşletim sistemi kurulu olunca biraz sıkıntı çıkarabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı