SSD başka bilgisayara takılınca RAW'a dönüştü

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Disk Management kısmında RAW olarak gözüküyor. Harf atasam da girilemiyor.
Windows 10 bilgisayardan Windows 11'e takmıştım.
İçinde dosyalar var. Recover ve Format yapmadan nasıl düzeltebilirim?
Düzeltilebilir mi?

D diski olarak kullandığım SSD bu. İçinde Windows falan yok.

Ne kadar veriniz var? USB'den Live Linux ile diskinizin içindekileri görebilip yer değiştirebilirsiniz çünkü Linux .raw formatı destekliyor. Diskin içindekileri güvenli bir yere aldıktan sonra Windows'ta diski biçimlendirip tekrar kullanabilirsiniz.

Ne kadar veriniz var? USB'den Live Linux ile diskinizin içindekileri görebilip yer değiştirebilirsiniz çünkü Linux .raw formatı destekliyor. Diskin içindekileri güvenli bir yere aldıktan sonra Windows'ta diski biçimlendirip tekrar kullanabilirsiniz.
Hangi İso ile yapayım? Dosyaları kopyalama işlemi windows gibi mi olacak yoksa kod yazmam gereken birşey var mı?

Bende şuan HBCD PE isosu içinde olan Flash bellek var. Bu Hiren aletinde kullanabilceğim birşey var mı?

Linux Mint olabilir. Kod yazmalık bir şey yok.
Xubuntu haricinde hiçbir Linux sürümünde live veya kurulum kısmına gelemedim. Lite ve Debian denedim ama olmadı.
Linuxta da SSD gözükmüyor ne yazıkki. Hata veriyor.

En azından önemli verim yoktu. Sadece oyun dosyaları falan vardı.

Bir dahakine SSD'yi windows sürümleri farklı bilgisayarlar arasında taşırken hata olmaması için tavsiyeniz var mı?

Normalde ekstra bir şeye gerek yok RAW'a düşmemesi gerekirdi. Fedora, Linux Mint gibi dağıtımlarda Live özelliği mevcuttu. Birde Fedora ile dener misiniz? Hata nedir?

Normalde ekstra bir şeye gerek yok RAW'a düşmemesi gerekirdi. Fedora, Linux Mint gibi dağıtımlarda live özelliği mevcuttu. Bir de Fedora ile dener misiniz? Hata nedir?

ISO kurup denemekten yoruldum. SSD'yi sildim.
Yine de mesajlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı