SSD Biçimlendirme sorunu

Epiwish

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

SSD'mi biçimlendiremiyorum. Windows kurarken, CMD komutlarıyla ve normal USB bellek biçimlendirir gibi denedim. Hiçbirinde biçimlendirmedi diski. Sorun ne olabilir? SSD sorunsuz çalışıyor aslında. Windows kurulu SSD'de ve windows'u başlatmıyor. Ama başka PC'de dosyalara erişebiliyorum.

Bu konudaki program ile de denedim sorun değişmedi;

Diskinizin ilk okunan kısmı yani partition table bölümü sıkıntılı görünüyor. Bunu Diskpart ile MBR ise GPT yaparak veya GPT ise MBR olarak partition table değiştirmeye çalışın sonra partition atmayı deneyin.
CMD'yi açıp "diskpart" yazıp enter dedikten sonra "list disk" yazın enterleyin.
şu ekran gelecek.
372560

Bu ekran dan sonra "select disk 1" yazıp enterleyin. (Sizde disk numarası kaç ise onu yazın.)
372561

Disk seçildikten sonra "convert GPT" yazın enterleyin. (Ben MBR olan disk 1 i seçtiğim için GPT ye çevir yapıyorum. Sizinki hangisi ise tam tersine çevirin. (*) işareti olan GPT, olmayan MBR'dir.)
Sonrasında yeniden partition atmaya çalışıp biçimlendirmeyi deneyin.

Son düzenleme:
Virtual disk service error:
Belirtlen disk dönüştürülebilir bir disk değil.

Bu hatayı alıyorum "convert MBR" yazdıktan sonra.
* işareti var diskte.

Herhangi bir hata almıyorum.
"Applied all the pending changes successfully." Yazıyor fakat kontrol ettiğimde disk hala dolu.
Aynı şekilde bilgisayarımdan girip sağ tık - biçimlendir yaparak denediğimde de işlem başarılı diyor fakat disk hala dolu.

Herhangi bir hata almıyorum.
"Applied all the pending changes successfully." Yazıyor fakat kontrol ettiğimde disk hala dolu.
Aynı şekilde bilgisayarımdan girip sağ tık - biçimlendir yaparak denediğimde de işlem başarılı diyor fakat disk hala dolu.
Diski farklı bir SATA girişine bağlayıp denediniz mi?
Güvenli moda geçip denediniz mi?

Şunu önerebilirim, tabi isterseniz. Teamwiever ile bağlanıp kontrol edebilirim.

Geri
Yukarı