Çözüldü SSD boş alanı olması gerekenden az

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hamitak

Hectopat
Görseller mevcut. Bilgisayarın ayarlarının görseli de var. Anlamadım neden böyle, çok saçma.

Dosya Ekleri

• techonpat 1.png
    techonpat 1.png
    112,8 KB · Görüntüleme: 196
  • technopat 2.png
    technopat 2.png
    96,9 KB · Görüntüleme: 191
  • tec 3.png
    tec 3.png
    73,4 KB · Görüntüleme: 187
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Witztree diye bir uygulama var oradan kim ne kadar yer kaplıyor görebilirsiniz. Ve çalıştırı açıp %temp% ve temp dosyalarındaki her şeyi silin.
Sebebini bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla normal bir şey. SSD, HDD vb taktığında bu düşüşler yaşanır. İleride düşmeye devam ederse cihazın kronik rahatsızlığı olabilir. Ben de 240GB SSD kullanıyorum 223GB'a düştü.

Gizli dosyaları göster seçeneğini açıp tekrar ilk yöntemdeki gibi boyutu kontrol eder misin?

Gizli dosyaları göster seçeneğini açıp tekrar ilk yöntemdeki gibi boyutu kontrol eder misin?

Nereden yapılıyor o seçenek tam olarak?

Temp, prefetch, recent klasorlerini falan sildiniz mi?

Üçünü de sildim ama herhangi bir şey değişmedi.

Sebebini bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla normal bir şey. SSD, HDD vb taktığında bu düşüşler yaşanır. İleride düşmeye devam ederse cihazın kronik rahatsızlığı olabilir. Ben de 240GB SSD kullanıyorum 223GB'a düştü.

Öyle bir düşüş değil zaten. Benim SSD 256 GB ama 237 GB bilgisayarda. Normalde C biriminde 90 GB boş alan olması gerekiyor ama şu an sadece 19 GB boş alan var.

Nereden yapılıyor o seçenek tam olarak.

Üçünüde sildim herhangi bir şey değişmedi.

Öyle bir düşüş değil zaten benim SSD'e 256 GB ama 237 GB bilgisayarda normalde C biriminde 90 GB boş alan olması gerekiyor ama şu an sadece 19 GB boş alan var.

SSD'de kronik sorun olabilir mi?

nerden yapılıyor o seçenek tam olarak
  1. Görev çubuğundan Dosya Gezgini'ni açın.
  2. Görünüm > Seçenekler > Klasör ve arama seçeneklerini değiştir'i seçin.
  3. Görünüm sekmesini seçin, Gelişmiş ayarlar içinden Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster'i işaretleyip ardından Tamam'ı seçin.
Bunu yaptıktan sonra tekrar ilk yöntemde yaptığın boyuta bak. Muhtemelen tam boyutu göreceksin.

1. Görev çubuğundan Dosya Gezgini'ni açın.
  2. Görünüm > Seçenekler > Klasör ve arama seçeneklerini değiştir'i seçin.
  3. Görünüm sekmesini seçin, Gelişmiş ayarlar içinden Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster'i işaretleyip ardından Tamam'ı seçin.
Bunu yaptıktan sonra tekrar ilk yöntemde yaptığın boyuta bak. Muhtemelen tam boyutu göreceksin.
yaptım dediğinizi bu sefer 180 gb gözüküyor 57 gb boş alan olması gerekiyor ama şuan alan dahada azaldı bişey yüklemiyorum ama 12 gb boş alan kaldı diyo
SSD'de kronik sorun olabilir mi?
bilgisayar daha yeni alındı 2 3 aylık falan maximum

Yaptım dediğinizi bu sefer 180 GB gözüküyor 57 GB boş alan olması gerekiyor ama şu an alan daha da azaldı bir şey yüklemiyorum ama 12 GB boş alan kaldı diyor.

Bilgisayar daha yeni alındı 2 3 aylık falan maximum.

SSD'nin tam modeli nedir?

Witztree diye bir uygulama var oradan kim ne kadar yer kaplıyor görebilirsiniz. Ve çalıştırı açıp %temp% ve temp dosyalarındaki her şeyi silin.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı