SSD Değişimi (Yerel Disk C)

SSD ile 2.5 inç HDD aynı boyuttadır. Aşağıda yer alan linkteki aygıtı alabilirsiniz.
FRISBY FHC-2560B 2.5" SATA HARDDISK KUTUSU USB 3.0 SİYAH
SSD'ye özel daha önce kutu görmedim. Kingston gibi bazı markalar kutu içeriği olarak yeni SSD'ler de sunabiliyorlar. O tarz bir cihaz daha iyi olur tabi bulabilirseniz güvenilir bir yerden onu almanızı tavsiye ederim.
Hocam arkadaşın bahsettiği M2 SSD. Sizin verdiğiniz linkteki SATA SDD ve HDD'ler için.
Benim bilgisayarımda bir tane HDD bir tanede SSD var. SSD yuvası için m.2 2280 SATA 3 diyor. 2 sini beraber kullanmayacağım zaten. Sadece verileri aktarıp yeni SSD'yi takmak için linkte belirttiğim aleti kullanacağım. Sorun çıkmaz heralde. Technopat'ın biraz eskiden bu konuyla alakalı çekilmiş videosunu gördüm. Bu aletin adını o yüzden soruyordum.
Sizin söylediğinizde biraz değişik hocam. Hem M2 hem Sata diyorsunuz. Bilgisayarınızın modeli ne?

Hocam arkadaşın bahsettiği M2 SSD. Sizin verdiğiniz linkteki SATA SDD ve HDD'ler için.

Sizin söylediğinizde biraz değişik hocam. Hem M2 hem Sata diyorsunuz. Bilgisayarınızın modeli ne?
hocam sata 3 yanlışıkla yazdım o sıra aklım neredeydi bilmiyorum mobilde yazıyorum herhalde oto yazmış :) ama ilk mesajınızda haklısınız zaten ben onun bahsettiği aletin m2 modelini arıyorum bu arada asus gl752vl kullanıyorum

sanırım Türkiye'deki tek m.2 dönüştürücüyü buldum :D ama ülke sağolsun yabancı sitelerde Euro ile satılmasına rağmen 35 TL gibi bir fiyatı olan bu dönüştürücüler Türkiye'de 115-120 TL arası NGFF SSD disk kutusu başkada yok hiçbir sitede en azından ben bulamadım

Son düzenleme:
hocam sata 3 yanlışıkla yazdım o sıra aklım neredeydi bilmiyorum mobilde yazıyorum herhalde oto yazmış :) ama ilk mesajınızda haklısınız zaten ben onun bahsettiği aletin m2 modelini arıyorum bu arada asus gl752vl kullanıyorum

sanırım Türkiye'deki tek m.2 dönüştürücüyü buldum :D ama ülke sağolsun yabancı sitelerde Euro ile satılmasına rağmen 35 TL gibi bir fiyatı olan bu dönüştürücüler Türkiye'de 115-120 TL arası NGFF SSD disk kutusu başkada yok hiçbir sitede en azından ben bulamadım
Aslında sizin attığınız bu ürünün işe yaraması lazım.
Diğer bir seçenek ise mevcut HDD'nin SSD kadar olan kısmı boş ise HDD'yi bölün. Yani mesela SSD'nin 250 gb. HDD'nizde 250 gb boş yer var. HDD'yi 2'ye bölün. SSD'yi o böldüğünüz bölüme aktarın ve sonra yeni SSD'yi takıp tekrar aktarım yapın. Teoride ne kadar işe yarar bilmem ama aklıma gelen bu.
En olmadı bahsettiğimiz ürünü alıp yeni SSD'yi USB ile bağlayıp o şekilde aktarırsınız.

Aslında sizin attığınız bu ürünün işe yaraması lazım.
Diğer bir seçenek ise mevcut HDD'nin SSD kadar olan kısmı boş ise HDD'yi bölün. Yani mesela SSD'nin 250 gb. HDD'nizde 250 gb boş yer var. HDD'yi 2'ye bölün. SSD'yi o böldüğünüz bölüme aktarın ve sonra yeni SSD'yi takıp tekrar aktarım yapın. Teoride ne kadar işe yarar bilmem ama aklıma gelen bu.
En olmadı bahsettiğimiz ürünü alıp yeni SSD'yi USB ile bağlayıp o şekilde aktarırsınız.
aslında adam akıllı bir yerde otursam bir bilgisayarcıya filan gideceğim ama burdaki bilgisayarcılar çok da iyi değil artık o şekil birşeyler yapacağım

Bu arada hocam yeni bulduğum cihaz bu Usb 3.0 To M2 (ngff) Ssd Di̇sk Kutusu - n11.com m2 2280 uyumlu gösteriyor zaten iç fotoğraflarıda var bu olur gibi

aslında adam akıllı bir yerde otursam bir bilgisayarcıya filan gideceğim ama burdaki bilgisayarcılar çok da iyi değil artık o şekil birşeyler yapacağım

Bu arada hocam yeni bulduğum cihaz bu Usb 3.0 To M2 (ngff) Ssd Di̇sk Kutusu - n11.com m2 2280 uyumlu gösteriyor zaten iç fotoğraflarıda var bu olur gibi
Aslında bu ürün uyumlu fakat 117 lira bu işlem için biraz fazla değil mi?
Bence ilk önce benim dediğim önce HDD'ye sonra yeni SSD'ye aktarma seçeneğini seçin.

Aslında bu ürün uyumlu fakat 117 lira bu işlem için biraz fazla değil mi?
Bence ilk önce benim dediğim önce HDD'ye sonra yeni SSD'ye aktarma seçeneğini seçin.
hocam işte bende o yüzden düşünüyodum yurt dışında euro ile satılmasına rağmen 30-35 lira arası değişiyor ama burda çok pahalı ve tek ürün. Artık mağazalarda da uygun fiyata yoksa öyle yapacağım

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı