SSD Disk Birleştirmesi Nasıl Yapılır?

Joseph_75

Hectopat
Yer
Kocaeli
Dün 2.el SSD aldım disk 2'ye bölünmüş, bir de Windows yüklü. Bunları nasıl birleştirip içindeki her şeyi silerim? D ve E diski.

1679436986948.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün 2.el SSD aldım disk 2'ye bölünmüş, bir de Windows yüklü. Bunları nasıl birleştirip içindeki her şeyi silerim? D ve E diski.

Eki Görüntüle 1710346
Windows'un arama kısmına diskmgmt.msc yazıp çıkan Disk Yönetimi uygulamasını açın.

D: ve E: harfi içeren bölümlere sağ tıklayıp Birim Sil seçeneğini işaretleyin. Unutmayın, bu işlem o bölüm özelindeki dosyaları siler.

İkisini de sildiğinizde siyah bir bölüm olacak. Ona sağ tıklayıp Yeni Basit Birim seçeneğini seçin. Ne yapacağınızı bilmediğiniz kısımlara dokunmadan ilerleyin.

Windows'un arama kısmına diskmgmt.msc yazıp çıkan Disk Yönetimi uygulamasını açın.

D: ve E: harfi içeren bölümlere sağ tıklayıp Birim Sil seçeneğini işaretleyin. Unutmayın, bu işlem o bölüm özelindeki dosyaları siler.

İkisini de sildiğinizde siyah bir bölüm olacak. Ona sağ tıklayıp Yeni Basit Birim seçeneğini seçin. Ne yapacağınızı bilmediğiniz kısımlara dokunmadan ilerleyin.
E: diskini sildim ama D: diskinde o seçenek kapalı
1679438167162.png

Mümkündür yardımcı olursanız sevinirim.
Ne yapmam gerekiyor.
Hocam Discord vb. bir iletişim uygulaması kullanıyor musunuz? Oradaki kullanıcı adınızı bana iletin. AnyDesk uzaktan bir yardım programı, size bir ID veriliyor o ID'yi bana söylüyorsunuz sizin PC'nize izniniz varken bağlanıyorum.

Bağlandığımı da görebiliyorsunuz istediğiniz zaman bağlantımı kapatabiliyorsunuz. Yine bağlanırken de sizden izin istiyor.

PC'nize bağlanıp biçimlendirmek için farklı bir yol deneyeceğim, olursa çözümünü buraya yazacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı