SSD disk dolu uyarısı

retr0_

Kilopat
240 GB SSD mevcut bende. Şu an 40 GB'ı boş. Diğer diskimden 30 GB'lık dosya kopyalamaya başladığımda anında boş alan 10 GB'ye düşüyor ve kopyalama devam ederken alan sürekli azalıyor. En sonunda kopyalama yarıda kesiliyor ve disk dolu uyarısı ile karşılaşıyorum. Nedeni nedir? Yanlış hatırlamıyorsam Windows 10 1803 güncellemesinden sonra böyle olmaya başlamıştı. Ondan önce yoktu. Şu an 1903 versiyonunu kullanıyorum.

Son düzenleme:
240 GB SSD mevcut bende. Şu an 40 GB'ı boş. Diğer diskimden 30 GB'lık dosya kopyalamaya başladığımda anında boş alan 10 GB'ye düşüyor ve kopyalama devam ederken alan sürekli azalıyor. En sonunda kopyalama yarıda kesiliyor ve disk dolu uyarısı ile karşılaşıyorum. Nedeni nedir? Yanlış hatırlamıyorsam Windows 10 1803 güncellemesinden sonra böyle olmaya başlamıştı. Ondan önce yoktu. Şu an 1903 versiyonunu kullanıyorum.
Dosya sistemini değiştirmeyi deneyin.

Eğer işlemi SSD'den yapacaksanız bilgisayar>SSD'ye sağ tıklayıp özellikler kısmındaki dosya sistemini NTFS olur genelde yada başka birşey. değiştirip deneyin.
İyi de bu baştan diski biçimlendirmek demek. Biçimlendirmeden değişmez diye biliyorum. Bana kesin çözüm lazım. Dosya sistemi NTFS. Bence sorun bundan değildir..

İyi de bu baştan diski biçimlendirmek demek. Biçimlendirmeden değişmez diye biliyorum. Bana kesin çözüm lazım. Dosya sistemi NTFS. Bence sorun bundan değildir..
Çok haklısınız,kafam karışmış biraz bı anda o kadar konuya yöneldim ki anlatamam.
Sorununuza gelecek olursak,SSD'de veya sistemde virüs olmadığından emin olun.
Ya da depolama amaçlı veya depolama izinleriyle alakalı herhangi bir program yüklü ise silin 30gb bir alanın anında kaybolması normal değil.

Çok haklısınız,kafam karışmış biraz bı anda o kadar konuya yöneldim ki anlatamam.
Sorununuza gelecek olursak,SSD'de veya sistemde virüs olmadığından emin olun.
Ya da depolama amaçlı veya depolama izinleriyle alakalı herhangi bir program yüklü ise silin 30gb bir alanın anında kaybolması normal değil.
Sorun değil. Sistemde çok büyük ihtimalle virüs yok. Çünkü dediğim gibi 1803 update öncesi böyle bir şey yoktu. Ayrıca dosyaların sağ üstünde birbirine bakan iki mavi ok simgesi de bu update ile geldi. Bunun ne olduğunu öğrendim ama kapasite sorununun nedenini halen anlamadım. Belki bir bilen vardır diye buraya konu açayım dedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı