SSD disk error hatası

Dragons06

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Adata Su630
Merhaba arkadaşlar, elimde 3 tane hard disk ve bir tane de SSD bulunmakta. Önceden hard disklerde kurulu olan işletim sistemim sürekli kitlenip "a disk read error occured" hatası alıyordum. Bu nedenle SSD alarak işletim sistemi kurulumu gerçekleştirdim. Bir süre sonra sistem yeniden kitlenmeye bir anda donmaya (ses takılması vb.) Olmaya başladı. Hard diskler hala sistemde depolama olarak kullandığımdan dolayı diye düşündüm. Sistemimde bulunan 3 hard diskide çıkararak sadece SSD ile devam ediyorum ancak yine SSD ile bilgisayar donmaya takılmaya başladı. Donmadan kastettiğim bir browser açıldıktan sonra kilitlenmesi, program açılırken kilitlenmesi, farenin kilitlenmesi gibi yani bir süre sonra tekrar çalışıyor ama kilitlenmesi büyük bir sorun. Kitlenmenin yanında bilgisayarı ilk olarak çalıştırdığımda bazen ilk aldığım hataya benzer olarak "disk error" hatası almaya başladım. Yeniden başlatınca sistem yeniden çalışıyor ama bazen bilgisayar açıldığında hiç beklenmedik şekilde bu hatayla karşılaşıyorum.
Bilinmesi gerekenler:
-Anakart eski olduğu için GPT desteklemiyor ve ben işletim sistemini MBR olarak kurulum yaptım.
-SSD'de sorun olabilir diye düşündüm ancak laptopta sorunsuz bir şekilde çalışan SSD'yi masaüstüne alınca böyle bir sorun meydana geldi.
-Sistemin kurulumunu yaparken 2 tane hard disk de aynı zamanda takılı olduğu için ilk açılışında kurulum gibi bir şey yaptı. (bunu SSD takmadan önce de yaşıyordum.) Sorunun buradan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.(chdsk benzeri % olarak yükleme yapmıştı.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı