SSD disk kullanım alanı doğru gösterilmiyor

Pamit22

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar laptopum için sıfır 240 gbb Patriot Burst marka SSD aldım.
Ve sıfırdan Windows 7 Ultimate 64 Bit kurulumu yaptım.
C ve D olarak ayırdım.
C için 103 GB.
D için 120 GB.

Windows kurulumundan sonra kontrol ettiğimde C disk 33,60 GB kullanılan gösteriyor.
Bilgisayara hiçbir şey kurmadım temiz format ve sadece Windows kurulu tüm Windows dosyalarımın kullanımı 16 GB görünüyor fakat C genel baktığım da ise toplam kullanılan alan 33GB gösteriyor sorun ne olabilir yardımınızı bekliyorum.

Ssd'yi bölmek ile sağlığın ilgisi yok.
Disk yönetimine girip oranın ekran görüntüsünü atar mısın?

Merhabalar laptopum için sıfır 240 gbb Patriot Burst marka SSD aldım.
Ve sıfırdan Windows 7 Ultimate 64 Bit kurulumu yaptım.
C ve D olarak ayırdım.
C için 103 GB.
D için 120 GB.

Windows kurulumundan sonra kontrol ettiğimde C disk 33,60 GB kullanılan gösteriyor.
Bilgisayara hiçbir şey kurmadım temiz format ve sadece Windows kurulu tüm Windows dosyalarımın kullanımı 16 GB görünüyor fakat C genel baktığım da ise toplam kullanılan alan 33GB gösteriyor sorun ne olabilir yardımınızı bekliyorum.
Güncellemeler vs. yer kaplıyor olabilir.

Ne zaman sıfırdan Windows kursam kullanılan alan bende de 30 GB civarı oluyor. Bu arada SSD bölmek sağlıklı değil özellikle bu kadar düşük alanı olan bir SSD'yi bölmek hemen doluyor yani.

hiçbir güncelleme vs yüklü değil gereksiz güncellemeleri kaldırılmış en stabil sürümü kurdum ISO dosyası 4 GB kadar birseydi. Warez paylaşımı bir sürüm. Harici hiçbir şey yüklü değil driverler dahil yüklü değil.
Bu bir sorun değil normal bir durum. Normal bir işletim sisteminin kapladığı bir alan var. Driver dosyaları, sistem dosyaları vs. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Ne zaman sıfırdan Windows kursam kullanılan alan bende de 30 GB civarı oluyor. Bu arada SSD bölmek sağlıklı değil özellikle bu kadar düşük alanı olan bir SSD'yi bölmek hemen doluyor yani.

Eğer öyle ise bir sorun var demektir. İnsanlar 120 GB SSD'ye sistem kurup kullanıyorlar.
Bende 103GB D için 120 GB ise D için ayırdım gereksiz hiçbir programı yükleyip C'yi doldurmuyorum fakat yine de neden 15 GB kadar kayıp olsun ki Windows ve tüm dosyaları 16 GB tutarken 33GB kullanım gösteriyor.

Geri
Yukarı