Çözüldü SSD disk nasıl birleştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akari

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, bugün SSD'mi ikiye böldüm. 10 GB civarı bir alan ile yeni disk oluşturdum. Şimdi bu iki diski tekrar birleştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Çözüm
2 sorunu bu mesajda toplayıp çözüm seçiyorum o halde.

En sağdaki 2 kısma sağ tıklayıp silin. Oradaki veriler silinir.
Sonra soldaki parçaya sağ tıklayıp genişlet deyin.
Yetmiyor. Ortadaki 500 MB yüzünden ya dinamik disk olacak ya da o bölüm silinecek.

Deneme sürümü şu an zaten. Programın ücretsiz sürümünü dün kullandım ama.
@Lord Raiden hocam bu video ile "kurtarma" diskini sildim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi ne yapmalıyım? Önce 500 MB olan diski sonra da 10 GB olan diski birleştirmem gerek galiba.

Dönemedim, afedersiniz.
Evet, önceki mesajımda belirttiğim şekilde soldaki diske sağ tıklayıp genişlet diyeceksiniz.
Bu yazılım ile genişletmeyi dener misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Program kurulu ama videoda yapılanları yapmaya çalıştığımda paralı sürümde kullanabileceğimi söylüyor. Normal versiyonda kullanılamıyor.
Eksik anlatmayın lütfen.

Disk yönetiminden ekran resmi atar mısınız?

Önemli veri yoksa birleştirmek istediğiniz disklerden sağdakine sağ tıklayıp silin ve soldakine sağ tıklayıp genişlet deyin.
Bilgisayar Yönetimi 8.05.2021 21_28_01.png

O oluşturduğunuz bölümü birimi sil diyerek silin sonra genişletmek istediğiniz bölüme genişlet diyerek fazlalığı tekrar birleştirebilirisiniz.

Program kurulu ama videoda yapılanları yapmaya çalıştığımda paralı sürümde kullanabileceğimi söylüyor. Normal versiyonda kullanılamıyor.

Eki Görüntüle 1014167
En sağdaki 2 kısma sağ tıklayıp silin. Oradaki veriler silinir.
Sonra soldaki parçaya sağ tıklayıp genişlet deyin.
D'ye sağ tıklayın, diski silin.
Ardından C'ye sağ tıklayıp birimi genişlete basın.
O oluşturduğunuz bölümü birimi sil diyerek silin sonra genişletmek istediğiniz bölüme genişlet diyerek fazlalığı tekrar birleştirebilirisiniz.
Yetmiyor. Ortadaki 500 MB yüzünden ya dinamik disk olacak ya da o bölüm silinecek.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı