SSD eski bilgisayara takılırsa bozulma ihtimali var mı?

• Konuyu başlatan 3x3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 422

3x3

Decapat
Daha fazla  
Şimdi bende bory 480GB SATA SSD var. Bizim komşununda bilgisayarı bayağı eski bir masaüstü bilgisayar. Fakat HDD diski bozulmuş bu yüzden sorunun kesin HDD'de olduğunu görmek için bendeki SSD'yi onların bilgisayara takıp denemek istiyorum. SSD'de Windows 11 yüklü. Bunu yaparsam SSD'ye veya içindeki dosyalara bir zararı olur mu?

O bilgisayarın sürücüleri ile sizinkiler uyuşmayabilir. Bu yüzden Windows düzgün çalışmayabilir.

Hayır, eğer gerçekten eski bir sistem ise Windows 11 desteklemediğinden dolayı işletim sistemi açılmayacağını veya senkronize çalışmayacağını düşünüyorum fakat açılıp açılmamasına bakıyorsanız deneyebilirsiniz.

Ben 2021 Windows 10 Pro SSD mi 2009 işlemcili ve 2006 anakartlı sisteme taktım 1 gün aralıksız açık kaldı hiçbir sorun çıkmadı. Her türlü testi de gerçekleştirdim. Ama eğer işlemcisi çok kötüyse W11 kasar.

Şimdi bende bory 480GB SATA SSD var. Bizim komşununda bilgisayarı bayağı eski bir masaüstü bilgisayar. Fakat HDD diski bozulmuş bu yüzden sorunun kesin HDD'de olduğunu görmek için bendeki SSD'yi onların bilgisayara takıp denemek istiyorum. SSD'de Windows 11 yüklü. Bunu yaparsam SSD'ye veya içindeki dosyalara bir zararı olur mu?
Yok zarar gelmez lakin işletim sistemi açılır mı orası muamma.

2014 yılında laptoptaki Windows 7 yüklü SSD'yi bilgisayarıma taktım sorunsuz çalıştı. Ama Xeon sistemdeki SSD'yi başka i5 sisteme taktım donanım çalıştı çalışmadı. Daha çok şans gibi bir şey.

Geri
Yukarı