SSD fazla dolu gözüküyor

///MPOWER

Hectopat
Daha fazla  
Toshiba TR200 240GB SSD'li sistem kullanmaktayım. Dahili HDD yoktur. Sistemde Windows 10 64 bit işletim sistemi ETS2, FM2019, Horizon 4 Demo ve ekran kartıyla alakalı birkaç yan uygulama yüklü. Toplam belleği dün kontrol ettiğimde kullanılabilir alan 100 GB gibi bir değer gözüküyor. Yüklü programlar ve Windows dahil bu rakamlar kabul edilebilir rakamlar mı yoksa sıkıntılı bir şey var mı? Dahili HDD eklersem oyunları da oraya yüklersem açılış ve oyun içi işleyiş süreleri fark edebileceğim kadar değişir mi?

Ek olarak oyun ve programların bellekte kapladığı yeri detaylı görebileceğim bir alan paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows ve Forza Horizon en büyük alanı kaplıyor zaten. Forza Horizon 4 bende 76.7 GB yer kaplıyor. 240 GB SSD'nin 220 GB civarını kullanabildiğinizi düşünürsek, gayet normal.

Sürücü temizleme kısmında sistem temizleme yapın son Windows güncellemeleriyle birlikte Wildows old ve güncelleme temizliğinde bayağı yer sağlamış olursunuz.

Windows ve Forza Horizon en büyük alanı kaplıyor zaten. Forza Horizon 4 bende 76.7 GB yer kaplıyor. 240 GB SSD'nin 220 GB civarını kullanabildiğinizi düşünürsek, gayet normal.

Endişe yapmıyorum o zaman. Zaten sanırım Forza Horizon 4'ten sonra oldu, demo olarak yükledim ama galiba dosya boyutu bazında tam sürüm olarak yüklüyor. Forza'nın diskteki dosyasını da bulamadım, onun yerini biliyor musunuz?

Sürücü temizleme kısmında sistem temizleme yapın son Windows güncellemeleriyle birlikte Wildows old ve güncelleme temizliğinde bayağı yer sağlamış olursunuz.

Sistemi toplayalı daha bir hafta olmadı çok yeni o yüzden bu uygulamaya ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. Sıkıntımın sebebi zaten şu an boş alana ihtiyacımdan çok bu değerlerin normal olup olmadığıydı. Teşekkürler öneriniz için.

Forza horizon 4'ün demosu 35 GB. Değerler gayet normal. Birde windows güncelleme aldıkca boyut artıyor. Eğer son 1 yıldır format atmadıysanız atmanızı tavsiye ederim.

Forza horizon 4'ün demosu 35 GB. Değerler gayet normal. Birde windows güncelleme aldıkca boyut artıyor. Eğer son 1 yıldır format atmadıysanız atmanızı tavsiye ederim.

Sistem daha bir haftalık format için çok erken. Sizde değerler normal diyorsunuz ben biraz evham yaptım sanırım 😄. Teşekkürler.

WindowsApps klasöründe bulunur fakat boyut bilgisi alamazsınız.

Akşam bakacağım teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı