SSD gözükmüyor

MustafaMugup

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston
İyi günler. PC'den çok anlamıyorum 1 ay önce SSD aldım taktım çalıştırdım. Çalışıyordu oyun vs yükledim. Sıkıntı yoktu dün işe gitmeden oyun yükleyeyim dedim. Akşam geldiğimde SSD gözükmüyordu. Halen gözükmüyor arızalandı mı yoksa başka sorunla mı karşılaştım? 😭

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. PC'den çok anlamıyorum 1 ay önce SSD aldım taktım çalıştırdım. Çalışıyordu oyun vs yükledim. Sıkıntı yoktu dün işe gitmeden oyun yükleyeyim dedim. Akşam geldiğimde SSD gözükmüyordu. Halen gözükmüyor arızalandı mı yoksa başka sorunla mı karşılaştım? 😭
Benim de arada bir görmemezlik yapıyor. Çıkar-tak yapınca düzeliyor ama onu neredeyse hiç kullanmadığım için pek umursamıyorum. Deneyin belki işe yarar.

Evet yaptım ama düzelmedi . Elektrik kesintisi vb birşey olup arızalandı desem durduk yere pc acıkken gitti bu 🤦🏻‍♂️
Hocam inanın aynı durum benim laptopta da var. Bazı günler durduk yere SSD görünmüyor. Sonra bir iki bir şey yapıyorum tekrar görünüyor.
Sizden isteyeceğim biosa girin ve SSD orada görünüyorsa sorun yoktur. Bende de bios da görünüyordu ama laptop da bazen görünmüyordu.
Diğer bir çözüm ise eğer PC de bir çözüm programı varsa mesela benim laptop da Dell support gibi bir uygulama var buradan bütün bileşenleri teker teker çalışıyordu ve bu şekilde SSD tekrar görünüyordu. Sizde de buna benzer bir uygulama veya program varsa deneyin. Bios da bile olabilir.

Geri
Yukarı