SSD hem legacy hem de UEFI modda çalışıyor

My_Muhammet5353

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle SSD'de Windows 11 vardı. Sonrasında yanlışlıkla legacy Windows 10 Pro kurdum. Daha sonra Rufus ile Windows 11 kurarken hata aldım ve bir web sitesinde SSD'ye kurulum ekranında CMD'ye girerek clean daha sonrasında convert GPT yapmamı söylüyordu. Fakat yaptıktan sonra SSD hem legacy modda hem de UEFI modda çalışmamaya başladı. Nasıl düzeltilir? Yardımlarınızı bekliyorum. SSD: SanDisk 240 GB
Bu olay laptopta olmuştur. Farklı disk ile çalışıyor mu diye kontrol etmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
clean ve convert dedikten sonra bolum olusturmak icin sunu girin:
Kod:
create partition primary

diskpart
list disk
select disk disk_numaraniz
clean
convert gpt
create partition primary
format quick fs ntfs

Kod:
create partition primary

diskpart
list disk
clean
convert gpt
create partition primary
format quick fs ntfs
Çok teşekkür ederim yardımınız için kısa sure içinde deneyip çalışıp çalışmadığına bakacağım

Kod:
create partition primary

diskpart
list disk
clean
convert gpt
create partition primary
format quick fs ntfs
Dediğin gibi yaptim fakat SSD hala kurulum ekranında gözükmüyor

Son düzenleme:
Şuan bir sıkıntı var görsel yükleye tıklıyorum fakat yüklenmiyor direk ne yazdığını diyorum
Başta kurulum ekranına girince
Sürücü yükle:
Bilgisayarınızda gereken bir medya sürücüsü yok.Bu,bir DVD,USB veya sabit disk sürücüsü olabilir.
Sonrasında gözat a tıklayıp SSD yi seçince hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.yukleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamam i tıklatın

Şunu farkettim bilgisayarı açarken boot menüsüne girdiğimde SSD hala gözükmüyor ufei modda fakat legacy modda gözüküyor kod u beş kere filan yazdım bir sıkıntı yok neden olduğunu anlamadım bilgisayari 5 gündür kullanamıyorum en kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı