SSD hızı neden düşer?

darknessapr

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Fury 1 TB
SSD hızım düşüyor biçimlendirince düzeliyor.
SSD Fury e-Sport 1 TB.
Resimde öncesi sonrası var.
Fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• as-ssd-bench FURY 1TB.png
    as-ssd-bench FURY 1TB.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 53
  • ssd FURY 1TB.png
    ssd FURY 1TB.png
    30,3 KB · Görüntüleme: 50
SSD'nin hız kaybetmesinin birkaç farklı sebebi var. Ancak rezil rüsva bir kalitede olması dışında hiçbir şey 5 MB/s gibi komik bir değere düşmesini açıklamaz. Kendisi zaten çok kötü bir modeldir. Başka bir markayı hem ismiyle hem de logosuyla taklit eden ne idüğü belirsiz bir şey.

Kronik sorunlu olması, kalitesiz olması, ısınması, DRAM olmayan SSD'lerde alanının dolmaya başlaması, çok veri yazılması, çok uzun süre kullanılması. SSD'niz sahte sizin. Sebebi budur. Fury aslında Kingston'un bir serisidir ama bunun Kingston ile hiçbir alakası yok.

SSD hızı genelde ısınma, uzun süre kullanım sonrasında düşer ama bu kadar fazla düşeceğini sanmıyorum. Bende Samsung SSD var yaklaşık 4 TB veri okunup yazılmış sadece 50 MB/s (%10) düşüş var o da büyük ihtimal ısınma kaynaklı çünkü uzun süre bilgisayarı temizlemedim.

SSD hızı genelde ısınma, uzun süre kullanım sonrasında düşer ama bu kadar fazla düşeceğini sanmıyorum. Ben de Samsung SSD var yaklaşık 4 TB veri okunup yazılmış sadece 50 MB/s (%10) düşüş var o da büyük ihtimal ısınma kaynaklı çünkü uzun süre bilgisayarı temizlemedim.
QVO ise normal. Özellikle işletim sistemi kurduysanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı